.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Tipy ako použiť detský púder

  • PDF
3714
Like!

ako-pouzit-detsky-puder

Ak ste si mysleli, že detský púder sa hodí len na to, aby udržal pokožku hladkú, suchú a sviežu, potom ste naozaj podcenili jeho silu.

.

.

Skúste ho využiť na vyriešenie niektorých problémov, ktoré vás trápia a uvidíte, že už na neho nedáte dopustiť.

Detský púder na mastné vlasy

Detský púder môžete použiť ako suchý šampón. Do dlane si podľa potreby nasypte dostatočné množstvo púdru a rovnomerne rúk alebo uterákom vmasírujte do vlasov. Snažte sa ho aplikovať predovšetkým pri korienkoch, kde sa vlasy mastia najviac. Potom použite hrebeň a púder z vlasov riadne vyčešte.

Zauzlené retiazky

Nestrácajte čas zúfalými a väčšinou neúspešnými pokusmi rozmotať svoje popletené šperky. Uzlíky na retiazkach ľahko povolíte, keď na ne nasypete trochu púdru a vezmete si na pomoc špendlík.

Nadmerné potenie a detský púder

Trápi vás nadmerné potenie a vy už neviete, čo s tým? Ale nechcete príliš často používať antiperspiranty, pretože obsahujú zlúčeniny hliníka alebo zirkónia? Riešenie je jednoduché a lacné. Ak chcete potenie skrotiť, používajte po každom kúpeli či sprche obyčajný detský púder. Stačí trochu zapudrovať dlaň a rozotrieť ho na oholené podpazušie.

Krátke a nevýrazné riasy

Možno vás to prekvapí, ale za vyskúšanie to stojí. Púder dodá vašim riasam oveľa viac objemu, ako predražené riasenky. Stačí len na riasy naniesť vrstvu klasickej obyčajnej riasenky, potom nasypať púder na kozmetický tampón, riasy s ním ľahko poprášiť a nakoniec ich pretrieť ďalšou vrstvou maskary. Postup môžete ešte raz zopakovať.

Lesklá pleť

Aj ďalšia vychytávka, vám ušetrí peniaze. Detský púder možno totiž použiť ako zmatňujúcu bázu pod make-up. Má vraj oveľa lepšie vlastnosti, než väčšina báz. Navyše obsahuje zinok, ktorý má pozitívny vplyv na pupienky. Môžete si ho nasypať do dlane a rozotrieť alebo naniesť na tvár a potom už len aplikovať make-up.

.

.

ODPORÚČAME:

Užitočné tipy, ako sa zbaviť nepotrebných vecí

Ako využiť starú detskú postielku

Prečo je spánok dôležitý, čo je to spánok

Vyrobte si krásne sklenné vázičky z nepotrebných žiaroviek

15 skvelých spôsobov ako znova použiť predmety každodennej potreby

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina