.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Čo spôsobuje pehy, ako predchádzať pehám ?

  • PDF
1142
Like!

ako-odstranit-pehy

Ako im predísť alebo ako sa ich zbaviť? Niekomu sa pehy páčia, niekomu nie.

.

.

Pehy vznikajú najmä u citlivej suchej pleti ako reakcia na slnečné žiarenie.

Čo pehy prebudí k životu?

UV lúče Pehy sa objavujú ako následok častého opaľovania v soláriách a prudkého slniečka. Hormóny Hnedé fliačiky na koži trápia ženy v prechode, ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu alebo tehotné. Vek V starobe vzniká pigmentácia v dôsledku oslabenej funkcie pečene. Takzvané starecké škvrny môžu byť svetlohnedé, žltohnedé, tmavé alebo kávovej farby, symetricky sa nachádzajúce pri očiach, na čele, pri nose alebo ústach.

Choroba Pigmentácia je známkou poruchy vnútornej sekrécie a často predchádza rôznym chorobám orgánov . Objavuje sa napríklad aj po prekonanej mononukleóze. Kožu pred lúčmi chráňte Prevencia je veľmi dôležitá. Predovšetkým používajte účinnú ochranu pred slnečným žiarením, podľa typu pleti a intenzity slnečného žiarenia. Bez ohľadu na ročné obdobie sa chráňte krémom s ochranným faktorom, a to aj v budovách, nebezpečné UVA žiarenie preniká aj sklom. Nedávajte parfum na miesta, ktoré sú vystavené slnku.

Pehy možno vybieliť bieliacimi a depigmentačnými prípravkami, ale používajte ich až po letnej sezóne. "Vygumujú" pigmentové škvrny a zároveň chránia pleť pred vytváraním nových.

Čo je to melanín ? Pigment, ktorý rozhoduje o farbe pokožky - melanín - je produkovaný pigmentovými bunkami, uloženými v najspodnejšej vrstve pokožky. Jeho úlohou je chrániť pokožku pred poškodením UV žiarením. Čím viac UV žiarenia na kožu dopadá, tým viac melanínu bunky produkujú, aby vytvorili silnejšiu ochrannú vrstvu.   Vitamíny proti pehám Už na jar by ste mali začať jesť zeleninu s betakaroténom, ktorý zabezpečí prípravu pleti na slnečné žiarenie. Pre účinok betakaroténu je dôležitý aj zinok, ktorý je zastúpený v tekvicových semienkach a v plodoch mora.

Pigmentové škvrny môžu byť spôsobené aj nedostatkom niektorých vitamínov skupiny B. Vitamín E zase zabraňuje nadmernej a nepravidelnej tvorbe pigmentu. Jeho najlepšími prírodnými zdrojmi sú kukurica, vajcia, maslo, syry, hrach, fazuľa, obilné klíčky, avokádo, melón, kukuričný olej, olej z obilných klíčkov a sójový olej. Vitamín C zabraňuje tvorbe melanínu, chráni belosť a pružnosť kože. Vhodná je tiež kyselina listová, obsiahnutá predovšetkým v listovej zelenine - špenát, brokolica, ružičkový kel. Ochranný účinok pri opaľovaní má aj pitie zeleného čaju.

.

.

ODPORÚČAME:

Umelec predáva kópie klasických diel za 1500 euro kus

Takto sa liečia narkomani v Afganistane! Krutá liečba závislosti pomáha!

Zázračný melón! Pre diétu, detoxikáciu tela a skvelý sex

Jarné upratovanie, tipy ako vyčistiť s octom celú domácnosť

Ako byť štastný, cesta ku šťastiu

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina