.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Dobrodružstvo na celý život, manželia vyrazili na týždennú plavbu a vrátili sa o 16 rokov

  • PDF
1430
Like!

cestovatelia

Navštívili 51 krajín a preplávali 51.000 námorných míľ. Jane a Clive Green vyrazili zo západného Walesu v roku 1998.

.

.

Žili zo 130 libier na týždeň z výmenného obchodu. Obaja vyrazili loďou na letnú dovolenku v júli 1998.

Po Írsku a Španielsku sa rozhodli ísť ešte ďalej, zastavili sa v ďalších 51 krajinách, nakoniec sa vrátili domov až po 16 rokoch. Zo španielska sa plavili na plachetnici na Kapverdské ostrovy, cez Atlantik na Barbados do Karibiku. Potom oboplávali východné pobrežie USA a zastavili sa v New Yorku.

Odtiaľ zamierili na sever do Kanady, do panamského prieplavu a prešli cez Pacifik do Austrálie, zastavili sa aj na Novom Zélande. Plavili sa cez juhovýchodnú Áziu, cez Indiu a cez Suezský prieplav do Stredozemného mora. Peniaze si zaobstarávali pomocou výmenného obchodu.

Ich najlepšia výmena bola na malom ostrove Fidži. Vymenili podprsenku za vrece plné čerstvého ovocia a zeleniny, ktoré im vydržalo mesiac.

Cestovanie po svete, podľa manželov Greenových. Kde všade boli?

1998 - 1999 : Po odchode z Walesu 11. júla, sa zastavili v Írsku, Španielsku, Portugalsku, Gibraltáre, Madeire, na Kanárskych ostrovoch, Kapverdy a Barbados.

cestovatelia1

2000: Svätá Lucia, Svätý Vincent a Grenadíny, Grenada, Trinadad a Tobago, Venezuela, Martinik, Dominika, Guadeloupe, Antigua a Barbuda 2001: Svätý Krištof a Nevis, St Maarten, Anguilla, Britské Panenské ostrovy, Americké Panenské ostrovy, Bermudy, USA, Kanada

2002 - 2003: Bahamy, Panama, Galapágy, Markézy, Tuamotu, Spoločenské ostrovy, Severné Cookove ostrovy, Samoa, Tonga

2003 - 2005: Nový Zéland, Fidži, Vanuatu, Nová Kaledónia

2005 - 2007: Austrália, Indonézia, Singapur, Malajzia, Thajsko

2009 - 2011:  India, Omán, Jemen, Eritrea, Sudán, Egypt, Cyprus, Turecko, Grécko, Bulharsko, Rumunsko

cestovatelia2

2012- 2014: Grécko, Malta, Taliansko, Španielsko, Portugalsko, Azorské ostrovy, Írsko, Wales Manželia, ktorí nemajú deti, odišli do predčasného dôchodku, neskôr uskutočnili svoj cestovateľský sen. On pracoval ako inžinier a ona ako mikrobiologička, svoj dom počas cesty prenajímali. Najviac boli zdesení, keď ich nasledovala loď, v blízkosti pobrežia kde žijú somálsky piráti. Ukázalo sa, že to je rybársky čln, kde jeden člen posádky má ranu na nohe, potrebovali pomoc. Pani Greenová ranu vydezinfikovala a obviazala. Takže sa všetko dobre skončilo. V prístave ich očakával uvítací výbor, priatelia s ktorými sa už dlho nevideli. Pár plánuje ďalšiu cestu plavby po európskych kanáloch.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina