.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Kam na dovolenku k moru v zimných mesiacoch

  • PDF
14205
Like!

thajsko 1

Ak chcete ísť na dovolenku aj v zimných mesiacoch, ideálne je Thajsko. Thajsko nie je len krajinou úsmevov, ale i odlišných zvykov.

.

.

To čo nám príde bežne, je pre Thajcov rarita a naopak. Pattaya Letovisko Pattaya je vzdialené približne 150 km južným smerom od hlavného mesta Bangkoku a ponúka návštevníkom dostatok zábavy v každú dennú hodinu. O športové vyžitie je postarané vďaka širokej ponuke vodných aktivít, takže ak túžite vyskúšať windsurfing, vodné lyžovanie či parasailing, letovisko Pattaya je pre vás dobrá voľba. Potápači môžu preskúmať podmorský život priľahlých koralových ostrovov. Ak sa nechcete uspokojiť len s odpočinkom na pláži, letovisko je vhodnou aj na výlety po okolitej prírode. Príjemné prežitie večera je zaručené množstvom barov, diskoték, klubov a reštaurácií. Koh Samui Aj keď je ostrov Samui jeden z najnavštevovanejších thajských destinácii, odoláva stále návalu turistov a zachováva si svoju špecifickú atmosféru a miesta s nedotknutou prírodou. Nespornou výhodou ostrova je prítomnosť letiska, ktoré má spojenie s Bangkokom i Phuketom. Hlavné turistické oblasti sa volajú Lamai a Chaweng. Ak chcete stráviť ničím nerušenú dovolenku uprostred tropickej prírody, na pieskovej pláži a v tieni kokosovej palmy, neváhajte a vydajte sa na ostrov Samui.

thajsko

Phuket

Najväčší thajský ostrov nájdeme zhruba 700 km južne od Bangkoku. Na ostrove je letisko, ktoré v hlavnej sezóne zabezpečuje chartrové lety z Európy. Phuket je pripravený splniť všetky očakávania turistov. Cestovatelia sa môžu tešiť na kúpanie v priezračnej vode, nádherné pláže, ponuku vodných športov, rušný nočný život a výlety po úchvatnej okolitej prírode, spojené s nezabudnuteľným zážitkom ako je vozenie sa na slonovi. Najživším centrom ostrova je letovisko Patong Beach, k tichším rezortom patri Karon a Kata Beach.

Phi Phi

Súostrovie Phi Phi je vzdialené 40km od ostrova Phuket. Na hlavnom ostrove Phi Phi Don očakávajte hotely, reštaurácie a obchody. Súostrovie s pieskovými plážami a čírou morskou vodou si zamilujú predovšetkým potápači, ktorým učaruje mikrosvet koralových útesov.

thajsko 2

Krabi

Popularita Krabi sa v posledných rokoch zvyšuje, má čarokrásne pláže, ktoré sú dostupné v mnohých prípadoch len z mora. Strmé skalné útvary poskytujú dostatok priestoru horolezcom. Kľud a pohodu nájdete na plážach Railey Beach, Phra Nang a Ao Nang. Na Krabi sa môžete stať svedkom nočných trhoch jedla, ktoré začínajú okolo šiestej hodiny večer. Neďaleko turistického mestečka Ao Nang leží jaskyňa Tham Phra Nang, jej názov sa dá preložiť ako Princezniná jaskyňa. Odkazuje na dávnu legendu, podľa ktorej kedysi stroskotala loď s princeznou a tá sa po nehode utopila. Pre miestnych rybárov je toto miesto posvätné a princeznej nosia dary, aby im zaistila bohatý úlovok. Lenže nie sú to klasické dary, muži sem totiž nosia drevené napodobneniny mužských údov. Žiadny z cestovateľov pôžitkárov, si určite nenechá ujsť príležitosť, ochutnať thajskú kuchyňu. Spoločným menovateľom všetkých thajských jedál býva výrazná chuť, medzi obľúbene suroviny pri varení patrí cesnak, chilli a kari. Základ je ryža, rôzne druhy omáčok, kuracie a bravčové mäso, ryby a morské plody. Na pitie sa podáva studený čaj, prípadne čerstvé kokosové mlieko. Rozhodne sa oplatí vyskúšať známa thajská masáž. Pokiaľ si zo svojích ciest túžite priviesť nejaký suvenír či nejaký kus značkového oblečenia, môže sa stať, že na obrovských trhoch či v kamenných obchodných centrách sa vám z bohatej ponuky zatočí hlava. Ceny sú primerané.

.

.

Ako sa v Thajsku chovať?

Nikdy nikomu nič nepodávajte lavou rukou, je to neslušné. Podobne je to i s nepostavením sa ak hraje štátna hymna a negatívne komentáre na kráľa a jeho rodinu. Neslušné je tak, aby ste na niekoho mierili chodidlami a nevyzuť sa pri vstupe do miestnosti, kde je obraz Buddhy. Ženy by si mali dať pozor, aby sa nedotkli mnícha, napríklad v tlačenici na ulici. Ak by sa vyskytli problémy treba sa obrátiť na naše veľvyslanectvo: Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bangkoku, 9-th Floor, South Sathorn Road 25, Bangkok 10 120, Thailand, Thajsko Tel.: 006626773445, fax: 006626773447, pohotovostný mobil: +66816174611 Prečítajte si aj o Koh Phangan thajskej oáze pokoja

ODPORÚČAME:

Najkrajšie pláže sveta, kam sa vyberiete ?

Čo zbaliť na dovolenku ? Kompletný zoznam

Bikiny oslavujú sto rokov, najslávnejšie momenty!

Hurá k moru, kam vlastne ísť, aby sme sa nenudili?

tags: kam na dovolenku k moru v zimnych mesiacoch

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina