.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Veľký príbeh lásky, Nemôžem bez neho žiť, to sú posledné slová ženy, ktorá zomrela na zlomené srdce

  • PDF
1302
Like!

velka-laska2

Oddaný pár Clifford a Marjorie Hartland zomreli len 14 hodín od seba.

.

.

Clifford zomrel vo veku 101 rokov, potom čo jeho žena bola v nemocnici so zlomenou nohou. Svojej dcére 97 ročná Marjorie, povedala, že nemôže bez neho žiť.

Potom zaspala a umrela na "zlomené srdce ". Boli nerozluční, prežili viac ako sedem desaťročí ako manželia, obaja zomreli len pár hodín od seba na ich 76 výročie svadby. Vojnový hrdina zomrel 29 júla vo veku 101 rokov a jeho 97 ročná manželka o 14 hodín neskôr.

velka-laska

Bola to láska na prvý pohľad, stretli sa v roku 1938 v Cardiffe, krátko na to sa vzali, väčšinou života spolu prežili v Coventry.   Ale osud im chcel prekaziť ich veľkú lásku. Krátko ako sa vzali, musel Clifford odísť do Singapuru 01.10.1941, kde bojoval v kráľovskom delostrelectve. V roku 1942 sa jeho pluk vzdal Japoncom. Stal sa z neho vojnový zajatec a bol nútený pracovať na neslávnej thajsko barmskej železničnej trati.

velka-laska1

Podmienky boli veľmi brutálne, 13 000 väzňov zomrelo a boli pochovaní na trase, ktorú budovali. Clifford prežil, aj keď bol veľmi vychudnutý, pretože Japonci ho mučili hladom, popritom musel ťažko pracovať.  Ona zatiaľ pracovala v továrni na padáky. Nenávidela to tam, bolo to špinavé miesto plné potkanov. Medzitým jej prišiel mylný list, že Clifford zomrel, ale ona tomu nechcela uveriť.

Nakoniec všetko dobre dopadlo a po štyroch rokoch /1945/ sa Clifford vrátil domov. Prvé dieťa sa im narodilo až po vojne, jediná dcéra Christine. Mali dlhé manželstvo, na dnešnú dobu až nezvyčajne, nikdy sa nehádali. Obaja sa navzájom zbožňovali. Milovali spoločný tanec a spev.   Pozrite ako sa počas ich života zmenili náklady na život.

Náklady na bývanie v roku 1938 vo Veľkej Británii: vs Náklady na bývanie v roku 2014:

Jedna britská libra má 100 pencí, symbolom pre penny je dnes písmeno p .

Polliter mlieka: 1d za pintu                           Polliter mlieka: 58P

Bochník chleba: 4d bochník                          Bochník chleba: 75P

Balíček cigariet: 10 pre 5d                            Balíček cigariet: 10 za 4 libry až 5 libier

Pár kožených topánok: 13/9                        Pár kožených topánok: 30 libier

Benzín: 1/6 galón                                      Benzín: 5,90 libier za galón

Priemerná cena domu: 545 libier                  Priemerná cena domu: 186.322 libier

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina