.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Epidémia Ebola Smrteľná Choroba Nevyliečiteľný Zabiják ľudstva

  • PDF
1018
Like!

virus-ebola-africa

Čítajte pozorne, Ebola typu Zair na rozdiel od mnohých iných vírusov dokáže prežiť aj mimo tela hostiteľa.

.

.

Predmety, ktorých sa dotkol nakazený človek, sú infekčné dokonca ešte po niekoľkých dňoch !!!

Vírus bol nájdený v slzách, krvi, ale aj na povrchu kože infikovaných osôb.

Vírus môže byť prenesený zo zvieraťa na zviera, zo zvierat na človeka a z človeka na človeka.

Infekcia sa šíri prostredníctvom sekrétov tekutín , zvyčajne ústne alebo cez porušenú kožu. Infikované sú i zvieratá ako ošípané, opice, netopiere a iné živočíchy.

Teraz sa začala nekontrolovane šíriť z afriky zo štátov Libéria, Guinea, Senegal, Uganda, Nigéria, Sierra Leone do ostatných kontinentov sveta, leteckou dopravou, lodnou dopravou, turistickým ruchom, prepravou surovín ovocia a mäsa do východnej a západnej európy !

Čo je to Ebola ? Smrteľný vírus ako krvácavá horúčka sa prejavuje vnútorným aj vonkajším krvácaním, vracaním a hnačkovými ťažkosťami. Ebola je najnebezpečnějšia nákaza na svete ! Prvýkrát sa choroba objavila v roku 1976 v Afrike, Demokratickej republike Kongo, odkiaľ sa rozšírila do ďalších krajín.

Vírus ebola patrí k najmenej prebádaným chorobám - netušíme, kde môžu nastať ďalšie epidémie, netušíme, aký má choroba vývoj, ani či sa môže už raz nakazený a vyliečený človek znovu nakaziť. Táto nebezpečná smrteľná choroba ebola sa šíri ako mor po celom svete a postupne preniká do Európy !!!

Oblasti západnej Afriky sužujú ešte ďalšie tri epidémie - osýpky, cholera a meningitída, malária a AIDS . Mnoho zdravotníckych a nemocničných pracovníkov zomrelo na túto chorobu v dôsledku nedostatku vedomostí alebo expozície prostredia.

No na rýchlo sa šíriaci vírus Eboly neexistuje žiadna liečba ani očkovacia vakcína, len posledné pomazanie! Spôsob, ako spomaliť šírenie choroby, je veľmi striktné dodržiavanie hygieny ! Ak chcete prežiť vyhýbajte sa afričanom, arabom, vyhýbajte sa veľkomestám kde žijú aj afričani. Dôkladne umývajte ovocie a zeleninu, dovážané z afrických krajín.

Zdroj: Internet

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina