.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Užitočné tipy, ako sa zbaviť nepotrebných vecí

  • PDF
1051
Like!

neporiadok-v-dome

Postupne tieto veci zavadzajú v podkroví, v garáži, v dome, skrátka všade sú len nepotrebné veci.

.

.

Mnoho ľudí má potrebu odkladať rôzne veci na horšie časy. Veď sa to ešte zíde. Postupne tieto veci zavadzajú v podkroví, v garáži, v dome, skrátka všade sú len nepotrebné veci. Títo ľudia sú zväčša nešťastní, ak sa im vyhodí nejaká haraburda. Možno majú nejaký dôvod hromadiť tieto veci. Pritom hromadenie zbytočností môže byť hlavným dôvodom ich nešťastia.

Domov je zrkadlovým obrazom seba samého. Ak je váš domov čistý a uprataný, ste spokojnejší a cítite sa lepšie, všetko je v poriadku. Ak ste vec nepoužili viac ako dva roky, nebudete ju nikdy potrebovať. Preto by ste mali všetky tieto zbytočnosti vyhodiť, darovať alebo predať.

Staré poškodené a rozbité veci majú v sebe nahromadenú zlú energiu a rušia domácu harmóniu. Zbavte sa všetkého čo nezapadá do štýlu vašej domácnosti, farbou aj veľkosťou. Predávajte len tie veci, ktoré sú ako nové, aby neboli nepríjemnosti. Oblečenie pretrieďte, povymieňajte si ho s kamarátkami a ostatné niekomu darujte, alebo vyhodte. V niektorých mestách sú kontajnery na takéto oblečenie. Staré nefunkčné spotrebiče odovzdajte do zberní. Pustite sa do veľkého upratovania, prípadne premiestnite aj nábytok. Budete sa doma cítiť oveľa lepšie, priestor bude vzdušnejší a krajší.

 

Pre ľudí so sklonmi ku kompulzivnému hromadeniu je to bežná realita.

Posadnutosť zháňaním a zhromažďovaním zbytočností je skutočná duševná porucha. Jej obete žijú v neporiadku, byty a domy majú preplnené vecami až k prasknutiu. Trpia tým samozrejme oni, ale aj ich okolie.

"Zberatelia" si svojím životným štýlom často spôsobujú aj vážne choroby napr. ochorenia dýchacích ciest.

Liečba je nutná

Kompulzívna porucha, ktorá núti ľudí žiť v neporiadku, sa dá našťastie liečiť. Ale cesta k vyliečeniu nebýva vôbec ľahká.

Najlepšie je sa mnohých nepotrebných vecí zbaviť pri sťahovaní

Sťahovanie je skvelá príležitosť zbaviť sa nepotrebných vecí. Zvážte, či má naozaj zmysel sťahovať aj dlho uskladnené predmety, ktoré je vám ľúto vyhodiť, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sotva nájdu uplatnenie a dodnes ich skladujete len z dôvodov, že sa "to vtedy zle zháňalo, alebo sa to ešte hodí". Vždy môžete využiť služby odvozu na zberný dvor a taktiež dohovoriť likvidáciu a prípravu na odovzdanie na zberný dvor. Najmä pri sťahovaní do menšieho priestoru, by mohlo dôjsť k situácii, že všetko vybavenie nebude kam dať, prípadne preplníte svoj priestor.

Ak sa nesťahujete, stanovte si cieľ

Vytrieďte všetky veci od oblečenia, elektroniky a rôznych drobností. Ak je napríklad elektronika plne funkčná a skoro ako nová, skúste ju predať na bazári. Novšie oblečenie, ktoré nenosíte si vymente s kamarátko. Staré oblečenie, ktoré ste na sebe nemali viac ako rok, použite na "handru", alebo vyhodte do kontajnerov na oblečenie. Papier sklo a umelé veci sa dajú dať do zberu.

Doma budete mať volnejšie a vzdušnejšie izby a možno aj trošku zarobíte to vás určite poteší.

.

.

ODPORÚČAME:

Žena sa musí vystahovať už z tretieho bytu, pretože ho celý zapratala haraburdami

Veselé bývanie, osem najfarebnejších miest na svete

Ako zariadiť detskú izbu? Nápady na farebný interiér

Ako využiť starú detskú postieľku

Nápady na opätovné použitie plastových fliaš

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina