.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Šesť najkrajších pláží z celého sveta

  • PDF
3515
Like!

ruzova-plaz-bahamy

Pozrite sa na najkrajšie pláže vo svete. Prvá, ktorú vidíte aj na obrázku je ružová pláž na Bahamách.

.

.

Pink Beach Bahamy

Je to jedno z najúžasnejších miest na Bahamách. Neobvyklá farba piesku bola vytvorená vďaka prítomnosti malých častíc Foraminifera. Tieto jednobunkové organizmy žijú na dne útesov, jaskýn a pod kameňmi na dne oceánu.

Whitehaven, Austrália

whitehaven-plaz-australia

Krásna 7 km dlhá pláž, pozdĺž pobrežia Whitsunday Islands. Je to svetoznáma a obľúbená pláž, ktorá má biely piesok. Takáto krásna farba je výsledkom prítomnosti čistého oxidu kremičitého (98%).

Glass Beach, USA

sklena-plaz-usa

V Kalifornii je zaujímavá pláž posiata farebnými kúskami skla. Na začiatku storočia tu bola obecná skládka, v roku 1967 pláž uzavreli a vyčistili ju. Teraz je pobrežie pokryté drobnými kúskami farebného skla.

Hyams, Austrália

hyams-plaz-australia

Pláž Hyams Beach sa nachádza 300 km od Sydney, sú to pláže s bielym pieskom. Je tak biely, že z diaľky vyzerá ako sneh, alebo šľahačka.

Vaadhu pláž Maledivy

vaadhu-plaz-maledivy

Táto pláž je krásna, najmä v noci. Planktón, ktorý ostal po vlne na pláži takto krásne svieti. Jedná sa o chemické procesy, kde je energia uvoľnená vo forme svetla. Modré žiariace vlny vyzerajú ako hviezdy na oblohe nájdete ich na Maledivách!

Playa del Amor - skryté pláže, Marieta ostrovy, Mexiko

playa-del-amor-plaz-mexiko

Mnohí ľudia si pravdepodobne ani nevšimnú, že sú v okolí skryté pláže. Playa del Amor sa nachádza len pár metrov od brehu na neobývanom ostrove Marieta. Chodí tam málo turistov, pláže sú rajom pre milovníkov súkromia.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina