.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Opalovanie hore bez, ničí prsia ! Chránte si ich

  • PDF
1687
Like!

opalovanie-na-plazi

Celé dohneda opálené telo je krajšie ako to, na ktorom sa rysujú biele pásy od plaviek. Lenže zdraviu táto móda veľmi neprospieva.

.

.

Trpí predovšetkým citlivá koža.

Lekári, ktorí sa zaoberajú ochorením prsníkov, hovoria, že im do ordinácií chodia stále mladšie ženy s nálezom nádoru v prsníku. Nie sú presvedčení o tom, že vinníkom je slnenie. Skôr je tu riziko rakoviny kože, pretože táto oblasť má mimoriadne citlivú pokožku. Nebolo preukázané, že by kvôli slneniu vznikali aj nádory prsníka.

A čo slnečné teplo robí s implantátmi?

 

Pozor na kožu

e známe, že na prsiach a obzvlášť na bradavkách je koža jemnejšia, a teda zraniteľnejšie ako inde na tele. Tiež podkožný tuk je tu špecifický, hrudkovitý.

To všetko spôsobuje, že po nechránenom slnení, po sčervenaní a zlúpaní kože, sa môžu objaviť nevzhľadné pigmentové škvrny alebo strata pružnosti. Nie je preukázané, že by bradavky tmavli, ale je dobré ich chrániť, napríklad leukoplastom. V týchto miestach tiež viac hrozí rakovina kože.

Ak vás ani toto neodradilo, odporúča sa opaľovať s ochranným faktorom 50 a namazať sa najmenej pol hodiny pred slnením.

 

Keď sú umelé

Ak ste podstúpila plastickú operáciu a máte pod kožou implantáty, iste sa rada pochválite poprsím aj na pláži pri mori. Lenže čo to s výplňami urobí? Zahreje sa silikón, zväčší sa objem? Sú vôbec nejaké obmedzenia?

Slnečné lúče takto operovaným prsiam nijako nevadí. Opaľovaním na priamom slnku sa vložený implantát nepoškodí a nehrozia žiadne riziká.

Podľa neho tiež jediné riziko, ktoré existuje bezprostredne po operácii, sa týka pigmentácia jaziev, ktoré vzniknú po reze v mieste, kadiaľ sa prsný implantát vkladá. Čerstvé jazvy sa preto musia dva mesiace po operácii ešte chrániť pred slnkom a tým pádom ani opaľovanie hore bez nie je osem nedieľ od operácie prsníkov možné. Po tejto dobe už žiadne obmedzenia voči slnku nie sú.

 

Kde nás nenechajú

Takmer v celej Európe sa opaľovanie hore bez toleruje, výnimkou je severné Taliansko a Portugalsko a Korzika, kde si môžete vyslúžiť pokutu. V exotických krajinách to väčšinou nie je vítané a v tých moslimských je to dokonca prísne zakázané. Preto je potrebné si vopred overiť, ako to v ktorej krajine chodí, aby ste predišli nepríjemnostiam.

Na opaľovanie bez horného dielu by malo denne stačiť desať minút.

.

.

ODPORÚČAME:

Sedem rád ako sa dostať do formy a schudnúť pred letom

Vyrobte si svoju vlastnú domácu kozmetiku, pleťový krém, pleťovú vodu, alebo peeling

Online TV Rádio, pustite si internetové televízne stanice, alebo rádio

História plaviek: Od kúpacích plášťov až po bikiny

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina