.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako sa nespáliť na slnku starajte sa o svoju kožu

  • PDF
5716
Like!

ako-sa-opalovat

Týždeň pri mori je málo a tak sa snažíme čo najviac opáliť. Opatrnosť ide často bokom a potom nasleduje prebdená noc. Ako sa teda nespáliť, keď už koža sčervenie, čo s tým?

.

.

Rovnako ako zvonku, prospieva v lete voda aj zvnútra. Preto sa snažte vypiť aspon tri litre čistej vody denne. Víno alebo pivo ​​na dovolenke pri mori sa do toho pochopiteľne nepočíta. Najlepšie bude, keď si na pláž vezmete zásobu vody v niekoľkých fľašiach a nezabudnete ich vybrať z plážovej tašky. Pleť vám poďakuje za to, že nebude suchá.

Ak sa na dovolenku ešte len chystáte, je výborné tri týždne pred odchodom nasadiť beta karoténovú kúru. Každý deň si doprajte mrkvovú šťavu. Tento provitamín vás bude chrániť pred spálením a navyše vám dodá krásnu zlatistú farbu.

Hneď prvý deň nevystavujte svoje telo slnečnému žiareniu. A rozhodne nie cez poludnie. Najrizikovejšia doba je medzi 11 a 15 hodinou, vtedy aj domáci majú siestu v dovolenkových destináciách, preto si aj Vy odpočinte na apartmáne. Je dobré mať slnečník a byť väčšinu času v tieni. Od rizika ochorenia kože vás neochránia ani vysoké UV filtre v opaľovacích krémoch. Tiež v ďalších dňoch buďte opatrní, opaľujte sa ráno a navečer. Chráňte predovšetkým svoje deti. Do jedného roka na slnku nemajú byť vôbec!

Zvážte, aké lieky užívate, niektoré sa zo slnkom neznášajú. Napríklad je to rad liekov na zníženie krvného tlaku. Prečítajte si teda príbalové letáky alebo sa poraďte s lekárom, ako túto situáciu vyriešiť, aby ste si nepokazili dovolenku.

Keď už ste nepočúvali rady lekárov a spálili ste sa, potom nasaďte prvú pomoc. Podobne ako pri popáleninách, pomôže predovšetkým chladenie vodou. Všade tiež zoženiete biely jogurt, ktorým spáleniny liečili naše babičky. Zmierni bolesť a urýchli hojenie. Tiež prípravky s panthenolom upokojujú. Nepoužívajte ale mastné krémy.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina