.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Prázdniny už začali, ako zabaviť deti?

  • PDF
3978
Like!

leto-a-deti

Prázdniny síce pre deti predstavujú tú najlepšiu časť roka, pre rodičov ide ale často o nočnú moru. Ako deti po celé leto zabaviť a pritom sa zmestiť do rodinného rozpočtu?

.

.

Hneď na začiatku dovolenky si stanovte finančný limit, za ktorý nechcete ísť. Každá domácnosť si môže dovoliť minúť za dovolenku inú finančnú čiastku. Aby ste sa zbytočne nezadĺžili, dopredu si dobre spočítajte, koľko peňazí môžete za tohtoročnú dovolenku minúť.

Určite sa ale pri výjazde do zahraničia nesnažte ušetriť na poistení. Európska kartička poistenca nezahŕňa úhradu všetkých nákladov. Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú zľavy pre rodiny s deťmi, niekedy aj zájazd pre deti zdarma. Môžete tým ušetriť, preto pátrajte v ponuke cestovných kancelárií a agentúr.

Skúste kempovanie

Stanovanie v kempe vás nevyjde draho a deťom sa bude páčiť. Najlacnejšie a často aj najzábavnejšie variantom dovolenky s deťmi je pobyt pod stanom. Napríklad v Čechách je v prevádzke okolo 500 kempov s kvalitným zázemím. Najviac ich nájdete v Južných Čechách, na Morave alebo na Šumave.

Ešte než odídete, pripravte sa, že v mnohých z nich kartou nezaplatíte. Nezabudnite si preto včas vybrať potrebnú hotovosť. Priemerná cena za osobu v kempe sa pohybuje okolo 2,55 euro / 70 czk, za dieťa zaplatíte zhruba o 1 euro menej. Za stan potom miniete zhruba 2,20 euro / 60 Czk na deň. Do výslednej ceny nezabudnite započítať aj poplatok za automobil.

Ráno do tábora, večer domov

Prímestské tábory sú veľmi populárne a výhodné pre rodičov i deti. Prímestské tábory vo vašom okolí sú ideálnou voľbou pre zaneprázdnených rodičov. Po celý deň sa o deti starajú preškolení vedúci, spoločne hrajú hry, športujú, navštevujú pamiatky, chodia na výlety. Hlavnou výhodou je, že si rodičia sami stanovia dni, kedy potrebujú stráženie. Deti ocenia príjemný deň so svojimi rovesníkmi a večer si pritom ľahnú do svojej postieľky.

Leto v pohybe

Šport na akýkoľvek spôsob - to je recept na zábavu. Fyzická aktivita k letu neodmysliteľne patrí. Veď kedy inokedy je toľko voľného času a priaznivého počasia? Najpopulárnejším športom je jednoznačne futbal, nasledovaný atletikou a florbalom, kde nie sú vysoké náklady. Ak nemáte peňazí nazvyš, môžete prihlásiť svoje deti aj počas leta na volejbal. Náklady na tento šport sú naozaj najnižšie, pretože k nemu nie je potrebné žiadne drahé vybavenie, navyše k pohodovému letu neodmysliteľne patrí.

Ak vaše deti žiadny šport nezaujal a najradšej by celé leto presedeli pri počítači, nevzdávajte to a buďte im príkladom. Spoločne naplánujte výlet na bicykli, vydajte sa na pešiu túru alebo vyrazte sa okúpať.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina