.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Sedem spôsobov, ako použiť fén v domácnosti

  • PDF
4527
Like!

fen-v-domacnosti

Fén má doma snáď každý, ale vedeli ste, že sa dá použiť aj na iné účely, než na vysúšanie vlasov?

.

.

Tu je sedem vecí, s ktorými vám môže pomôcť a budete sa diviť, k čomu všetkému vám môže skvelo poslúžiť.

S fénom sa skvele upratuje

Potrebujete rýchlo upratať? Potom si na pomoc vezmite fén. Nastavte ho na studený vzduch a odstráňte s ním prach zo zaprášených políc, bez toho aby ste z nich museli všetko pracne upratovať.

Odstráňte s fénom samolepky

Polepili vám deti dvere alebo skrine samolepkami a vy ich chcete odstrániť ? Na to je najlepšie vziať si fén. Nastavte ho na teplý vzduch, samolepky nahrejte a pomaly začnite dávať dole. Pritom stále teplý vzduch žeňte pod samolepku. Uvidíte, ako hravo to s týmto pomocníkom zvládnete.

Opravte si fénom sprchový záves

Máte doma plastový sprchový záves, na ktorom sa častým používaním urobili nevzhľadné záhyby a vrásky? Nastavte fén na horúci vzduch a chvíľu ním každý nevzhladný záhyb nahrievajte a on sa zázračne vyrovná. Len si dajte pozor, aby ste fén nedržali príliš blízko, by sa vám mohlo totiž stať, že PVC jednoducho prepálite.

Fén vyzmizíkuje škvrny od voskoviek

Ak dáte dieťaťu do ruky pastelky, môže nastať veľký problém. Možno aj vám vaša ratolesť pomaľovala dvere nejakým abstraktným dielkom, ktoré sa vám zrovna nepozdáva. Ak k tomu použilo voskové pastelky, máte vyhraté. Za pomoci fénu a jeho teplého vzduchu vosk nahrejte a potom len jednoducho zotriete handričkou namočenou v jarovej vode.

Potrebujete opraviť okuliare? Pomôže vám fén

Nie, nerobíme si srandu. Vďaka fénu si môžete jednoducho upraviť tvar plastových okuliarov, tak aby vám boli presne na mieru. Za pomoci horúceho vzduchu nahrejte nožičky okuliarov a ohnite ich do požadovaného tvaru.

Fén v kuchyni

Napadlo by vás niekedy, že môžete fén použiť napríklad aj v kuchyni? Ak nie, tak dávajte pozor, fén vám totiž skvele poslúži pri výrobe tort, rezov a vôbec všetkého, na čom je poleva. Zapnite fén, aby fúkal studený vzduch, zrýchlite tak proces tuhnutia polevy až o polovicu.

Usušte si nechty fénom

Fén vám môže skvelo pomôcť aj pri lakovaní nechtov. Zapnite ho na teplý vzduch a usušte si s ním každú vrstvu zvlášť. Lak bude nielen rýchlejšie suchý, ale aj dlhšie vydrží.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina