.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Sóda bicarbóna ako prevencia rakoviny a všestranný pomocník

  • PDF
3902
Like!

soda-bicarbona

Jedlá sóda, alebo hydrogénuhličitan sodný, je bežne v mnohých domácnostiach, používa sa na pečenie a čistenie domácnosti, ale hlavne pomáha pri zdravotných ťažkostiach.

.

.

Je to biely prášok so zásaditou chuťou. Pri akých ťažkostiach pomáha sóda bicarbóna? Alternatívni onkológovia v Európe úspešne liečia rakovinu s pomocou jedlej sódy.

Pri prevencii rakoviny sa užíva jedna lyžička denne. Rakovinové bunky neznášajú zásadité prostredie, ktoré je pre človeka prirodzené, zdravý človek má pH 7,3 - 7,5. Rakovina sa rozvíja len v kyslom organizme pod pH 6. Rakovinové bunky konzumujú 18 x viac cukru ako zdravé preto by ste sa mali vyhýbať bielemu cukru a všetkému čo cukor obsahuje.

Zmiešame 3 diely javorového sirupu a jeden diel sódy bicarbóny. To znamená 15 lyžičiek sirupu a 5 lyžičiek sódy premiešame dáme do hrnca na sporák a na slabom ohni zahrievame 5 minút, pokiaľ zmes nezhustne. Na začiatku môžte túto zmes užívať častejšie, napríklad 3x denne jednu čajovú lyžičku. Potom stačí podávať len 1 čajovú lyžičku denne, dlhodobo. Zmes môže byť rozpustená vo vode, v čaji, alebo natretá na chlieb. Javorový sirup môže byť dočasne nahradený medom. Obecne platí nejesť žiadny cukor v nápojoch ani v pokrmoch, s výnimkou trošky ovocia.

Pomáha aj pri iných ťažkostiach

Bolesti žalúdka, vredy: Sóda okamžite neutralizuje kyselinu žalúdočnú. Dávkovanie je 1 - 2 lyžičky v pohári vody.

Úpal, spálenie kože: Pridajte pol šálky jedlej sódy do vlažného kúpeľa, okúpte sa. Keď vyleziete z vane nechajte kožu voľne vyschnúť na vzduchu, nepoužijte uterák. Zmes sódy a vody môžte dať aj na obklad, ktorý aplikujete na spálené miesto. Do kúpeľa si ju môžete aplikovať kedykoľvek nielen v prípade spálenin, po kúpaní budete mať jemnú kožu, stačí 100 g.

Suchá pleť: Ak máte suchú pleť, pridajte pol lyžičky jedlej sódy do misky s teplou vodou a oplachujte si s ňou tvár.

Dezodorant: Štipku sódy zmiešajte s vodou, mala by sa vytvoriť taká pasta a potrite si ňou podpazušie. Je to jednoduchý prírodný deodorant bez chemických prísad.

Zvýšenie športového výkonu: Bežci na dlhé trate používajú "sódový doping" pred pretekmi na zvýšenie výkonu.

Proti lupinám: Vmasíruje do vlasov asi za hrsť sódy.

Bodnutie hmyzom: Naneste pastu vyrobenú z jedlej sódy a vody na pobodané miesto. Alebo skúste votrieť len suchý prášok aj to zmierni svrbenie.

Bielidlo na zuby

Je to prirodzený spôsob ako vybieliť zuby. Rozmačkajte jednu zrelú jahodu a premiešajte ju z 1/2 lyžičkou sódy. Túto zmes naneste na zuby a nechajte pôsobiť päť minút. Potom opláchnite. Nadmerné užívanie môže poškodiť zubnú sklovinu, takže opatrne.

Je ideálna aj ako ústna voda:

Vypláchnite si ústa po jedle ústnou vodou z bikarbóny - lyžička jedlej sódy pridanej do pohára vody. Je výborná na afty. Raz za týždeň ponorte svoje zubné kefky na noc do sódového roztoku (dezinfikujú sa).

Užívanie sódy bikarbóny pri prechladnutí :

1 deň - Šesť krát ½ lyžičky jedlej sódy rozmiešame v pohári studenej vody, nápoj pijeme v dvojhodinových intervaloch.

2. deň - Štyri dávky ½ lyžičky jedlej sódy rozmiešať v pohári studenej vody, pijeme ju v rovnakých intervaloch

3. deň - Vezmite si dve dávky ½ lyžičky jedlej sódy v pohári studenej vody, ráno a večer, a potom ½ lyžičky v pohári studenej vody každé ráno, kým príznaky prechladnutia neprejdú

Do domácnosti

Ak pridáte do čistiaceho prostriedku na umývanie riadu 2 lyžice jedlej sódy, tak sa váš riad lepšie umyje a dostane pekný lesk.

Sóda vyčistí kuchynskú dosku, chladničku aj mikrovlnku. Na vlhkú kuchynskú handričku nasypte trošku sódy a utierajte ňou spomínané povrchy. Nasypte trochu sódy na špinavý šporák a ľahšie sa umyje. Nemusíte používať drahé chemické prostriedky.

Odstraňuje škvrny z porcelánu od kávy a čaju, čistí termosku, špongie a utierky na riad. Do 1/2 l vody pridáme 2 lyžice sódy a niekoľko kvapiek jari.

Vyleští strieborné a zlaté šperky (nie perly) ako aj mramor. Takisto očmudené tehly z kozuba ako aj záhradný gril.

Dá sa použiť ako bielidlo, 1/2 šálky jedlej sódy pridanej do pracieho prášku vybieli bielizeň. Mnohé škvrny zmiznú keď na ne dáme 4 lyžice sódy a 1/4 šálky teplej vody.

Odstráni zatuchnutý vzduch do ponožky dáme 3-4 lyžice sódy a zavesíme.

Raz za mesiac dajte do nádržky na WC pol balíčka jedlej sódy, nechajte celú noc pôsobiť a ráno spláchnite.

Dá sa použiť aj vonku, odmrazuje chodníky. Zlikviduje burinu medzi prasklinami v chodníkoch.

Udržiava zásaditú vodu v bazéne.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina