.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

11 rastlín, ktoré prirodzene odpudzujú komáre

  • PDF
4651
Like!

rastliny-ako-repelent

Teplejšie počasie prináša nevítaných votrelcov, otravný hmyz. Ako sa zbaviť komárov okrem použitia chemických prostriedkov?

.

.

Niektoré rastliny odpudzujú tento hmyz prirodzene.

1. Citronella

Táto rastlina sa používa aj do repelentov proti komárom. Je to trvalka a vyzerá ako tráva, má silnú arómu. Je veľmi jednoduchá na pestovanie, dorastajú až do 5-6 metrov. Môžete ich pestovať v kvetináčoch a umiestniť ich na verandu, alebo terasu.

2. Medovka

Táto rastlina je ideálna aj pre začiatočníkov. Je to vytrvalá rastlina, odoláva suchu a dobre rastie v tieni. Jedná sa o rýchlo rastúcu rastlinu. Okrem odpudzovania hmyzu je z nej aj vynikajúci čaj. Je to bylinka, ktorá pomôže pri rôznych ťažkostiach.

Trápi vás nespavosť alebo bolesť hlavy? Stavte na medovku

3. Mačacia mäta Catnip

Tento typ mäty sa taktiež pridáva do repelentov. Aróma tejto mäty nabáda a povzbudzuje mačičky v ich hrách. Vôňa tejto mäty vydrží veľmi dlho.

4. Nechtík lekársky - Marigold

Vytrvalá jednoročná rastlina je skvelou voľbou na odpudzovanie komárov. Majú jedinečnú vôňu. Samotné kvety sú veľmi pekné, skúste si ich zasadiť okolo celého domu a komáre už neuvidíte.

5. Bazalka

Okrem repelentu získate aj čerstvé bylinky do kuchyňe, ktoré môžete pridať do všetkých obľúbených jedál.

rastliny-ako-repelent1

6. Levanduľa

Určite viete, že Levanduľa je nádherná fialová rastlina s upokojujúcou vôňou a takisto je to prírodný repelent proti komárom. Pestovať ju môžte na okne, alebo v záhrade. Okrem toho sa dá z nej urobiť čaj, alebo použiť ako novú vôňu do domácnosti.

7. Mäta pieporná

Mäta je ďalšia bylina, ktorá sa dá využiť na mnoho spôsobov. Mať v záhrade takéto rastlinky sa oplatí. Dá sa z nej pripraviť čaj, alebo vybieliť zuby.

Vybieľte si zuby, krásny úsmev je in a ihneď očarí

8. Cesnak

Konzumácia cesnaku odpudzuje komáre len ak by ste ho zjedli v obrovskom množstve. Ale dá sa pridať do kvetinových záhonov, alebo záhradky.

9. Pennyroyal

Táto rastlina je prírodný odpudzovač komárov, ale naopak priťahuje motýľe. Niektorí ľudia ju používajú na ochutenie jedál z rýb.

10. Pelargónie

Môžte si ich zasadiť do kvetináčov, sú to pekné farebné kvietky.

11. Rozmarín

Táto rastlina sa často používa na jahnacie a rybie pokrmy. Takisto priťahuje motýľe a odpudzuje komáre.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina