.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Potrebujete si požičať peniaze? Ako nenaletieť a neskončiť v exekúcii!

  • PDF
1027
Like!

ako-neskoncit-v-exekucii

V banke nemáte šancu a uvažujete o nebankovej spoločnosti? Tak pozor! Vyberajte tak, aby u vás po čase nezvonili exekútori!

.

.

Poradíme vám, na čo si dať pozor a nespáliť sa!

Vyberte si overenú spoločnosť

Najdôležitejšie zo všetkého je vybrať si overenú a preverenú spoločnosť. Ktorá je tá dôveryhodná? Má prepracovaný web, na ňom uvedené sídlo a kontakty a ponúka bezplatnú zákaznícku linku. Ak narazíte na nejaký leták, všímajte si, či je na ňom logo spoločnosti a webové stránky. Anonymné ponuky radšej rovno hádžte do koša.

Spočítajte si všetko na kalkulačke

Snáď všetky finančné spoločnosti majú na svojich webových stránkach interaktívnu kalkulačku, kde si môžete nastaviť výšku požadovanej pôžičky a zistiť dobu splácania. Kalkulačka vám sama spočíta výšku splátok, úrok, RPMN a ďalšie náklady na pôžičku. Vďaka kalkulačke môžete skúšať rôzne varianty, porovnávať ich, kým nenájdete tú najvýhodnejšiu variantu pre vás.

Dohodnite si schôdzku

Keď si zvolíte poskytovateľa pôžičky, zavolajte na jeho bezplatnú telefonickú linku alebo si zažiadajte o pôžičku vyplnením on - line formulára. Do 24 hodín vás kontaktuje obchodný zástupca a dohodne si s vami osobné stretnutie.

Nebojte sa opýtať

Zástupca spoločnosti, u ktorého si požičiavate, vám musí vedieť zodpovedať všetky vaše otázky. Ak budete mať akékoľvek pochybnosti alebo nebudete niečomu rozumieť - pýtajte sa, pýtajte sa, pýtajte sa. Keď vám nebude schopný vaše otázky zodpovedať, obráťte sa radšej na inú spoločnosť.

Nezatajujte svoju situáciu

Nesnažte sa zatajiť, že máte nejaké dlhy, že ste práve nezamestnaný či ďalšie skutočnosti, ktoré majú vplyv na vašu finančnú situáciu. Len tak vám môže spoločnosť prostredníctvom svojho zástupcu pomôcť nastaviť splátky tak, aby to vašu situáciu ešte nezhoršilo a aby ste pôžičku utiahli a boli ju schopní splácať.

Pripravte si doklady

Najčastejšie je potreba občiansky preukaz , potvrdenie o príjmoch.

Poriadne si preštudujte zmluvu

Než podpíšete zmluvu, niekoľkokrát si ju poriadne prečítajte a uistite sa, že rozumiete všetkému, čo v nej stojí. Ak máte pochybnosť alebo nejasnosť, nič nepodpisujte a vyžiadajte si najskôr konzultáciu s niekým ďalším, prípadne právnikom. Zmluva by mala byť transparentná, tzn. hneď na prvej strane musí byť uvedená výška pôžičky, náklady na ňu, celková splatná čiastka, ktorá je fixná a nemenná, čas pôžičky a tiež predpis týždenných splátok.

Splátky si zaznamenávajte a nechávajte potvrdiť

Pri uzatvorení zmluvy dostanete papier, kde sa budú jednotlivé splátky evidovať. Ten strážte ako oko v hlave a nestraťte ho. Zakaždým keď odovzdáte splátku, nechajte si to potvrdiť. Tzv. evidencia splátok vám slúži ako doklad, čo už ste uhradili a tiež k informácii, koľko vám toho ešte zostáva. Na trhu sú už aj spoločnosti, ktoré vám umožňujú on - line prehľad o vašom splácaní.

Keď nemáte peniaze , komunikujte

Ak sa stane, že nemáte splátku z čoho uhradiť, nebojte sa a kontaktujte obchodného zástupcu. Ten vám pomôže s riešením situácie, napríklad tým, že výšku splátok upraví. Vždy sa dá nájsť riešenie, nemá cenu sa schovávať a nechať problém narásť do ešte väčších rozmerov.

.

.

Poistite si schopnosť splácať

Novinkou u nebankových férových spoločností je pôžička s poistením schopnosti splácať. Mala by vás ochrániť pred neočakávanými situáciami a rizikami, ktoré môžu v živote človeka nastať. Mnohým ľudom toto poistenie pomohlo v ťažkých životných situáciách.

Najlepšia ochrana je: žiadne pôžičky si nebrať. Snažiť sa vyriešiť situáciu iným spôsobom. Aj keby ste mali pracovať v dvoch prácach. Treba si rozmyslieť či stojí za to si požičať na nejakú materiálnu vec, ktorá vôbec nie je potrebná. Ak si už požičiate treba byť obozretní od koho a na aký úrok, či sa to vôbec oplatí. A hlavne ju treba riadne splatiť.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina