.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Jednoduchý video návod, ako paralelne zaparkovať

  • PDF
1216
Like!

ako-spravne-zaparkovat

Internet je plný videí, kde sa vodiči trápia so zaparkovaním svojho auta.

.

.

Vo videu uvidíte, ako správne pozdĺžne zaparkovať do radu áut. Mnohí vodiči majú s paralelným parkovaním problémy a to napriek tomu, že sa takto zaparkovať učili už v autoškole. Video rozdeľuje pozdĺžne parkovanie do siedmich bodov.

Prvým krokom je nájdenie dostatočne veľkého miesta, ktoré má byť zhruba o 1,5 metra dlhšie ako karoséria auta. Potom je nutné zastaviť vedľa zaparkovaného auta vpredu, s medzerou asi 60 až 90 centimetrov medzi zaparkovaným a parkujúcim autom.

Teraz začína kritická fáza cúvania, kde je nutné nacúvať tak, aby koniec stojaceho auta bol na úrovni operadiel zadných sedadiel parkujúceho automobilu. V tejto fáze vodič zatočí volantom úplne doprava a začne opäť cúvať. Akonáhle vozidlo zviera s chodníkom uhol 45 stupňov, je nutné zatočiť volantom úplne doľava a pokračovať v cúvaní.

V tejto chvíli je samozrejme treba si dávať pozor na to, či je medzi parkujúcim autom a autom vzadu miesto. Akonáhle automobil stojí rovnobežne s chodníkom, už len stačí ho vyrovnať, aby medzi vozidlom vpredu a vzadu bola približne rovnaká medzera.

Do budúcnosti sa počíta so systémami, vďaka ktorým auto samé príde na parkovisko a zaparkuje bez šoféra.

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina