.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Krásny Páv zelený je na pokraji vyhynutia

  • PDF
7754
Like!

pav-zeleny1

Páv zelený - Pavo muticus je najväčší z druhu pávov na svete.

.

.

Kohút môže merať 180 až 300 cm a sliepka 70 až 100 cm, dospelý kohút váži od 3,8 - 5 kilogramov. Samce sú oveľa väčšie ako samice tie vážia vyše kila. Jeho perie je prevažne zelené a modré, ale má aj zlaté, šedé, čierne a biele odtiene. Krásnym chvostom láka samice v dobe párenia. Tieto perá môžu merať viac ako jeden meter na dĺžku a majú krásny dizajn v tvare očí. Pôvodne tento páv obýval primárne a sekundárne lesy, trávne porasty a lúky v Ázii, v krajinách ako je Java, Malajzia, Bangladéš a Indočína.

pav-zeleny

Samce sú osamelé a tvoria páry len v období rozmnožovania. Samice žijú v malých rodinných skupinkách. Tento druh pávu je tichší ako páv indický a je ho počuť hlavne ráno a neskoro popoludní.

Kŕmia sa ovocím, obilím, semenami, púčikmi, listami a hmyzom, ktoré nájdu na zemi. Aj keď vedia lietať, radšej chodia pešo. Vo večerných hodinách, spia v korunách stromov, aby sa vyhli predátorom. Hniezdia na zemi, kde majú plytkú priehlbinu v piesku, skrytú vo vegetácii a medzi skalami. Samica znesie štyri až šesť vajec, ktoré inkubujú až 28 dní.

Tento druh bol kedysi úplne bežný v Ázii, ale dnes je tento druh ohrozený vyhynutím. V niektorých krajinách ako Malajzia už zanikol. Zelený páv bol lovený pre svoje perie na ozdoby a oblečenie, aj kvôli mäsu. V Číne poľnohospodári trávia tento druh páva, pretože im ničí úrodu.

ODPORÚČAME:

Nepravdepodobné priateľstvo, dva psy a hroch

Blcha prenáša nákazlivé nebezpečné choroby, baktérie aj MOR!

Majitelia môžu zostať v kontakte s ich zvieratkom aj keď sú v práci

Inšpirácia, domček pre vášho miláčika

Najchlpatejší králik sveta z Japonska

tags: krasny pav zeleny je na pokraji vyhynutia

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina