.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Pár dôvodov, prečo treba vypakovať dospelé deti z domu včas

  • PDF
9502
Like!

dospele-deti-mamahotel

Mamahotel, spokojné zázemie pre tých, čo uspeli a chcú si ušetriť starosti aj pre tých, ktorí zatiaľ blúdi životom.

.

.

Vyžeňte deti z domu skôr, než bude neskoro. Možno si myslíte, že sa vaša ratolesť drží doma, pretože vás miluje, alebo preto, že ste vytvorili ideálny domov, dôvody však môžu byť aj iné. Možno obyčajná lenivosť, možno nemiestne šetrenie a možno tiež jednoducho nechce dospieť. Komu by sa chcelo platiť nájom a kupovať za vlastné ťažko zarobené peniaze prostriedky domácnosti.

Od určitého veku by sa mal človek citovo fixovať aj mimo rodinu. Síce je to vaše dieťa a vaša pýcha, ale raz príde chvíľa, kedy by malo začať žiť samo. Alebo naozaj chcete stretávať cudzie polonahé dievčatá či mládenca vo vlastnej kúpeľni a chodiť spať sa špuntami v ušiach, aby k vám nedoliehali zvuky milostných radovánok ?

Nepodporujte večných študentov. Je pekné, že vaše dieťa má túžbu po vzdelaní, ale v tridsiatke by tá túžba už mohla vyústiť aj v nejakú zárobkovú činnosť. Určite by bolo možné tú transkultúrnu komunikáciu doštudovať popri zamestnaní.

Zamlada ide všetko lepšie. Ak sa niekto v mladosti nenaučí brať ohľad na druhého a robiť kompromisy, po tridsiatke sa do toho vpravuje len veľmi ťažko. Žiadny partner nebude tak nezištný, ako rodičia, vo vzťahu nie je možné žiť bez spolupráce a ohľadov. Ak je niekto zvyknutý byť doma korunným princom či princeznou a včas neprehodí výhybku, je partnerský vzťah s ním peklo.

Nepestujte si doma vydierača. Možno už by ste sa deti radi zbavili, ale ste zvyknutí sa starať a potomok to ešte podporuje citovým vydieraním typu: Keď nebudete môcť, ešte mi budete vďační, alebo je dokonca aj agresívny? Bráňte sa, kým je čas a nezdravým závislostiam urobte rázny koniec. Nie ste povinní živiť svoje zdravé dieťa až do smrti, ani donekonečna ospravedlňovať a žehliť jeho životné peripetie. Zdravé sebectvo je v tejto chvíli viac, ako na mieste.

Jeden problém za všetky

Mám dvadsaťročného syna, hovorí Silvia, je vyučený automechanikom a nemá stálu prácu. Ak nastúpi do práce, vydrží tam maximálne dva mesiace.

Samozrejme bez práce nie sú koláče, preto sa ho snažím motivať, že si našetrí na lepšie auto, ale nič nepomáha. Dnes sa to opäť opakovalo, prešiel výberovým konaním, vzali ho, bol tam tri dni a ráno proste nešiel. Proste ho to nebaví. Neviem si rady, zúfa.

Existuje nejaká rada ? Áno , umiestniť potomka do štartovacieho boxu a potom ...

Prenajať izbu, alebo ubytovňu, zaplatiť na dva mesiace dopredu a good luck, milé dieťa. Vyzerá to kruto, ale podobný postup odporúčajú aj psychológovia, ktorí sa zaoberajú rodinnými vzťahmi. Niekedy musí byť počiatočný impulz silný, niekedy postačí len postupné znižovanie komfortu. Ak sa v mamahoteli prestane variť, žehliť, prať a návštevy prestanú byť vítané, je možné, že sa váš milovaný podnájomník spakuje sám a dobrovoľne.

Osamostatniť sa a dospieť je ďalší krok v živote, ktorý treba spraviť bez otáľania.

.

.

ODPORÚČAME:

Ako sa dá využiť pivný sud

Dovolenkári Zabudnite na Arabské Krajiny i Emiráty

Tip na film Centurion

Moderná špionáž hmyz v hlavnej úlohe

Kvet Verbena - Verbena Empress Burgundy

tags: par dovodov preco treba vypakovat dospele deti z domu vcas

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina