.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Ako naučiť spať dieťa celú noc ? Vyskúšajte metódu 5 10 20

  • PDF
19638
Like!

ako-naucit-dieta-spat-celu-noc

Už bolo dosť prebdených nocí! Nečakajte, než sa vaše dieťa samo naučí prespať celú noc a vštepte mu už dnes heslo: V noci sa spí.

.

.

Začať môžete už u štvormesačného bábätka! Každú noc, kedy ma moja dcéra pravidelne niekoľkokrát budila, som sa pýtala: kedy už vydrží spať celú noc a ja si vychutnám osem hodín nerušného spánku? Nezmierila som sa s odpoveďou zaslúžilých matiek: To si ešte počkáš a pátrala som. Nakoniec som objavila metódu, ktorá funguje!

Obrňte sa trpezlivosťou

Tá metóda sa volá 5-10-20 a hneď na začiatok vás chcem upozorniť, že je síce funkčná, ale hlavne prvé tri dni sa treba obrniť trpezlivosťou a nepoľaviť. Čo býva dosť ťažké, keď vás vaše maličké z postieľky zúfalo volá. Ja som vydržala a už teraz žnem ovocie.

Začnite jednoducho. Vaše maličké dieťa je pripravené spať celú noc už od štyroch mesiacov života a nepotrebuje jesť každé tri hodiny, tvrdí pediater Scott W. Cohen. Skôr než od hladu, plače v noci preto, že potrebuje upokojiť a pred kŕmením dáva prednosť vašej náruči (prípadne vášmu prsníku). Dieťa tohto veku by malo spať desať hodín, upozorňuje pediater.

ako-naucit-dieta-spat-celu-noc1

Začnite cez víkend

Začnite najlepšie cez víkend tým, že k dieťaťu hneď nepribehnete, keď z postieľky začne mrnčať. Počkajte päť minút a až potom ho bežte uspať. Neberte ho do náručia, skontrolujte, pohlaďte, ale nezostávajte u neho dlhšie ako päť minút. Plače len preto, že nedostalo, to čo obvykle. Ak sa potom v priebehu noci znova rozplače, predĺžte interval na desať minút, než k nemu prídete. Prípadná tretia nočná kontrola bude až za pätnásť minút.

Keď vytrváte, dodržíte plán, zhruba do týždňa, by sa vaše dieťa malo naučiť spať celú noc, bez toho, aby plakalo. Natrénovať si s dieťaťom, aby sa samo utíšilo a zase zaspalo, je žiaduce pre dieťa, tvrdí Scott W. Cohen. Ak ho necháte plakať, nespôsobíte mu žiadnu psychickú ujmu, iba ho naučíte niečo nové a cenného.

Tak čo pustíte sa teraz cez víkend do toho?

.

.

ODPORÚČAME:

Domov voňajúci po levandulách: Zariaďte si bývanie v provensálskom štýle!

Biela Labuť hrbozobá, Labuť Veľká

Dáte si? Existuje marmeláda s alkoholom, vďaka ktorej sa môžete opiť

Šesť vecí určených pre deti, ktoré dospelí tajne milujú

Televízia zle ovplyvňuje dieťa a jeho prospech v škole, máte doma televízne dieťa?

tags: ako naucit spat dieta celu noc vyskusajte metodu 5-10-20

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina