.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Tie najkrajšie pláže v Taliansku

  • PDF
17800
Like!

najkrajsie-plaze-v-taliansku

Najlepšie a najkrajšie pláže sú na Sicílii, v Sardínii, ostrove Elba, ale aj na pevnine.

.

.

1. Pláž Monterosso al Mare La Spezia (Liguria)

monterosso-al-mare-la-spezia

Mestečko Monterosso al Mare v provincii La Spezia leží medzi Janovom a Pisou. Patrí medzi päť mestečiek, ktorá svet pozná pod názvom Cinque Terre. V minulosti sa tam dalo dostať len loďou alebo pešo, dnes sem dôjdete aj vlakom alebo autom. Pláž je piesočnatá, obklopujú ju ostré útesy a voda je krásne čistá. Hneď nad plážou sa na skalách rozpína ​​malebné staré mesto s ruinou hradu. Pozdĺž pobrežia vedú krásne turistické chodníky.

2. Pláž San Vito lo Capo, Sicília

san-vito-lo-capo-sicilia

Na myse neďaleko Palerma a mestečka Trapani leží malebná pláž San Vito lo Capo. Je piesočnatá, má krištáľovo priezračnú vodu a tiahne sa niekoľko kilometrov. Na tejto pláži sa týči osamelá hora Mount Cofano, ktorú vyhľadávajú nielen miestny horolezci, skrýva aj niekoľko jaskýň.

Každý rok v júli sa tu koná festival a súťaž - jazda po vode s drakom, od 25. do 30. septembra sa tu koná medzinárodný festival kultúry a gastronómie, kde môžte ochutnať kuskus na cous cous Feste.

3. Pláž Vieste, Gargano

vieste-gargano

Táto pláž Vieste leží v regióne Apulia u Jadranského mora a je najnavštevovanejším mestom polostrova Gargano. Rozkladá sa na skalnatom výbežku vysoko nad morom, zdobia ho biele domy a úzke uličky. Piesočnaté pláže sú dlhé niekoľko kilometrov, ideálne na preskúmanie, obmýva ich neskutočne modré more, jeho čistota bola ocenená modrou vlajkou.

V okolí letoviska je veľa malých skrytých pláží medzi ostrými útesami skál. Skúste napríklad pláže Pizzomunno, la Baia dei Campi alebo la Cala della Pergola.

4. Pláž Otranto, Puglia

otranto

V Otranto v regióne Puglia nájdete jedny z najkrajších pláží na juhu Talianska. Obdivovateľov histórie zavedú úzke uličky ku katedrále z 11. storočia a na hrad Castello Aragonese. Tunajšia pláž meria desať kilometrov, tvorí ju piesok a obmýva priezračne krištáľová voda. Určite si pribaľte aj potápačské okuliare, pretože šnorchlovanie okolo tunajších útesov stojí za to.

Za letoviskom ležia malé plážičky obklopené skalami, ktoré každého uchvátia. Tú najkrajšiu pláž v regióne však nájdete v letovisku Porto Badisco.

5. Pláž Riccione, Rimini

rimini-riccione

Desiatky talianskych pláží získali ocenenie kvality - modrú vlajku.  Pláž musí byť čistá, s košmi, čistými záchodami, pitnou vodou. Je nutná prítomnosť plavčíka.

Peknú taliansku pláž nájdete neďaleko San Marina a Rimini, v Riccione u jadranského pobrežia. Ide o jeden z najobľúbenejších prázdninových regiónov a podľa toho to tu aj vyzerá. V lete tu býva plno. Tunajšie pláže sú piesočnaté, tiahnu sa kilometre, voda je čistá a je tu všetko, čo si návštevník môže priať.

Večer sa pláž mení na veľkú diskotéku, čo si mladí nesmú nechať ujsť. Jazdí sa sem už od 30. rokov. Obľúbil si to tu napríklad futbalista Pele či režisér Vittorio De Sica. Ak hľadáte zábavu a všetok servis, dovolenku si tu užijete.

6. Pláž Lignano Sabbiadoro, sever Talianska

plaz-lignano

Len pár kilometrov od obľúbeného letoviska Bibione leží prímorské stredisko Lignano Sabbiadoro. Nájdete ho nad Benátkami. Ešte v 50. rokoch to bola lenivá rybárska dedina, dnes je to moderné prímorské letovisko s kilometrami čistých piesočnatých pláží.

V hlavnej sezóne sa tu konajú koncerty, niekoľkokrát denne si môžete zacvičiť aerobik. Len pár krokov odtiaľ sa pozdĺž pláže tiahne hlavná trieda s desiatkami obchodov, reštaurácií a barov. V Lignane je niekoľko zábavných centier, v blízkosti mesta sa nachádza aj zoologická záhrada Punta Verde s viac ako 1 500 druhmi zvierat.

7. Pláž San Teodoro, Sardínia

plaz-san-teodoro

Úchvatné pláže nájdete aj v mestečku San Teodoro na severovýchodnom pobreží Sardínie. V okolí je hneď dvanásť pláží, návšteva žiadnej z nich určite nebude sklamaním. Ak nemáte radi preplnené pláže, tak radšej vynechajte pláž La Cinta, ktorá patrí k tým rušnejšom. I keď aj sem sa oplatí zájsť pozrieť. Trojkilometrová pláž v lagúne vyhovuje mnohým turistom.

Za najkrajšiu býva označovaná pláž Cala Brandinchi, aj preto ju prezývajú Tahiti. Od mesta je však vzdialená niekoľko kilometrov. Pláž je piesočnatá a vhodná najmä pre rodiny s deťmi.

8. Pláž Procchio, Elba

prochio

Ostrov Elba na severozápade Talianska stojí za návštevu celý. Ak už tam však budete, rozhodne nesmiete vynechať kúpanie v zátoke Procchio, patrí k najkrajším na ostrove má zlatistý piesok a priezračné more. Zatiaľ však letovisko nepatrí k tým najväčším v Taliansku. Očakávajte skôr pokojné miesto plné zelene.

Ľavá strana zálivu je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, je tu veľmi plytká voda. Príjemne tu môžete tráviť aj večery, obľúbené sú miestne kaviarne a reštaurácie. Pláž je situovaná uprostred ostrova.

9. Pláž Positano, južné Taliansko

plaz-positano

Amalfské pobrežie je označované ako jedno z najkrajších na svete. Tvorí ho vulkanická hornina pokrytá skalami. Na pobreží je rozosiatych niekoľko prímorských dedín, ako je Positano, Praiano, Furore. A práve v okolí Positano sú aj jedny z najkrajších pláží.

Mestečko sa nachádza v príkrom svahu nad morom, biele domčeky s polguľatým oknami pripomínajú skôr arabské krajiny. Z hlavnej mestskej pláže, širokej Spiaggia Grande, sa vydajte po útesoch na užšie dlhú pláž Spiaggia Fornillo. Krásne more si užijete aj okolo mysu Capo di Conca.

10. Pláž Balzi Rossi, severné Taliansko

plaz-balzi-rossi

Obdivovaná pláž sa nachádza v severnom Taliansku pri mestečku Ventimiglia. Nájdete tu príjemné biele kamienky. Pláž ohraničujú vysoké útesy a poskytujú tak dostatok súkromia. Ak sa chcete vyhnúť davom, vyrazte sem. I keď patrí Balz Rossi skôr k menším, nájdete tu kompletné vybavenie.

Keď už vás prestane kúpanie baviť, môžete vyraziť po stopách jaskynných ľudí z mladšej doby kamennej. Ventimiglia sa nachádza len sedem kilometrov od taliansko-francúzskych hraníc, takže sa môžte vybrať aj na výlet do Francúzska.

.

.

ODPORÚČAME:

Dovolenka na Parge, last minute Parga Grécko

Najkrajšie ženy sveta je ich len 1%! Dokonalé štíhle športové sexi telá!

Hormonálna antikoncepcia, päť pravdivých informácií o vašich pilulkách!

Zaplávajte si v týchto horúčavách, posilníte si imunitu aj srdce

Stiahnite si aplikácie do mobilu, alebo tabletu

tags: tie najkrajsie plaze v taliansku

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina