.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Žena sa musí vystahovať už z tretieho bytu, pretože ho celý zapratala haraburdami

  • PDF
17528
Like!

zapratany-byt

Kvôli neporiadku nemôže prejsť ani do spálne, preto musí spať na stoličke v obývačke.

.

.

Vivienne Davis /64/ má dokonca exekučný príkaz na vysťahovanie a obáva sa, že ostane na vianoce na ulici. Prenajímatelia žiadajú byt vypratať aj kvôli nebezpečenstvu požiaru. V byte sú hromady oblečenia, kníh, obrazov, plyšových hračiek, spotrebičov a rôznych harabúrd.

Vivien musela už opustiť aj predchádzajúce byty, ktoré obývala, z toho istého dôvodu. Mala problémy so synom, ktorý ju bodol nožom do brucha. Jej manžel zomrel a ona prekonala rakovinu hrtanu, preto začala chorobne zbierať veci.

Jej veci sú všade v každej miestnosti a sú na hromadách až po strop, od steny k stene.

Takéto správanie môže byť príznakom rôznych psychických porúch. Pre okolie je to správanie problematické a často ťažko akceptovateľné. Ako prvý krok pre takýchto ľudí by bolo vhodné vyšetrenie, ktoré by mohlo pomôcť odpovedať na otázku, s čím ono chorobné zhromažďovanie vecí súvisí. Často môže súvisieť s veľkou úzkosťou a neistotou, strachom z rozhodovania , so zníženým sebavedomím.

Dom plný nepotrebných starých vecí a zvierat je práca pre psychiatra.

Chorobné zhromažďovanie vecí

Začína to nevinne - napríklad len odkladaním starých časopisov . Keď je ale v byte stále menej miesta a stále viac neporiadku, zberateľ by sa mal začať liečiť. Hromadenie klincov a starých bicyklov nie je nebezpečné, ale ak niekto zhromažďuje hnijúci odpad, ktorý je potom napríklad na balkóne, ide už o zdravie a susedské vzťahy.

Je to druh závislosti , liečba preto patrí do rúk psychiatra. Náhle odpratávanie " zbierky " totiž vyvolá záchvat zúrivosti, depresiu. V podstate sú to abstinenčné príznaky.

zapratany-byt1

Choroba môže vyvolať akýkoľvek neúspech či nešťastie v živote. Korene môžu siahať až do detstva - ak dieťa nedosiahlo, po čom túžilo, v dospelosti si to potom niekoľkonásobne dopraje.

Kritickým druhom tohto postihnutia je zhromažďovanie zvierat

Prináša utrpenie nielen susedom a ostatným členom domácnosti, ale aj samotným zvieratám. Je to paradox, pretože zberatelia ich vodia domov preto, aby zvieraťu pomohli. Najčastejšie sa táto choroba vyskytuje u starších a osamelých žien. Ich príbytky sú, jemne povedané, v havarijnom stave a chaosu. Ak niektoré zo zvierat ochorie, odmieta si to postihnutý majiteľ priznať, vyhýba sa riešeniu problému. Extrémom je, keď takýto človek nechá mŕtve zviera ležať bez povšimnutia, aby sa vyhol pocitom smútku, viny, alebo zodpovednosti. Ak sa z jeho bytu alebo z dvora šíri zápach, zvyšuje sa riziko prenosu infekcie k susedom.

Existujú tri základné typy zhromažďovacom zvierat

1. Porazený ošetrovateľ

Čiastočne si uvedomuje, že má problém, má bližšie k realite, než ostatné typy. Jeho problém spúšťa zmena okolností alebo možností ( sociálnych , ekonomických či zdravotných ). Napríklad strata druha, ktorý pomáhal pri starostlivosti o zvieratá.

Chorobu môže vyvolať aj napríklad strata zamestnania. Spočiatku sa dotyčný snaží o zvieratá poriadne starať, ale nakoniec je porazený a nie je schopný riešiť problémy. Postupne sa kvalita starostlivosti o zvieratá znižuje. Napriek tomu má k nim silný vzťah a berie ich ako členov rodiny. Pri riešení problému umožní kompetentným vstúpiť dovnútra, väčšinou rešpektuje nariadenia, snažia sa problém s ich pomocou vyriešiť. Títo ľudia majú vyšší sklon k poruchám nálady, schizoafektivním a psychotickým poruchám, poruchám osobnosti, alebo k mentálnej retardácii.

2. Záchranca

Tento typ máva veľmi silný pocit ako keby poslanie zachraňovať zvieratá, má strach zo smrti a nesúhlasí s eutanáziou. Väčšinou začína ako ostatní chovatelia a má toľko zvierat o koľko sa vie postarať. Verí, že len on jediný je schopný zvieratám pomôcť. Ich počet však postupne prevýši kapacity priestorov a možnosti sa o ne starať. Napriek tomu oprávnene nedokáže odmietnuť žiadosť o prevzatie ďalších. Vyhýba sa autoritám alebo im bráni v príchode.

3. Vykorisťovateľ

Tento typ získava zvieratá len pre uspokojenie vlastných potrieb. Máva sociopatickú povahu, alebo poruchy osobnosti. Chýba mu empatia pre ľudí alebo zvieratá, nepozná pocit viny, súcit a nemá sociálne cítenie, je ľahostajný k násiliu. Zvieratá získava skôr aktívne ako pasívne. Odmieta autority. Verí, že jeho znalosti sú najlepšie zo všetkých, stavia sa do úlohy experta. Tento typ máva povrchné kúzlo a charizmu - veľkú výrečnosť, obratnosť v umení ospravedlniť sa, schopnosť prezentovať seba samého, pôsobí dôveryhodne a kvalifikovane na úradníkov, verejnosť i médiá. Často sa chová bezohľadne, klame, podvádza, kradne bez súcitu. Plánuje obchádzať zákon a víťaziť nad systémom.

Choroba sa dá liečiť, ale liečba patrí do rúk odborného lekára - psychiatra.

.

.

ODPORÚČAME:

Takto sa liečia narkomani v Afganistane! Krutá liečba závislosti pomáha!

Zvrátené prírodné zákony! Prečo silnejší zabije slabšieho?

Každý deň športujte, Chôdza Vám pridá Energiu

Muž varí skvelé jedla zo smetiakov! Neutratí za suroviny ani euro a jeho recepty sú hitom!

Unikátne sto rokov staré fotky psov a mačiek, ktoré pózujú ako ľudia

tags: zena sa musi vystahovat uz z tretieho bytu pretoze ho cely zapratala haraburdami

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina