.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Zabijácka a nebezpečná hra na knokaut

  • PDF
23225
Like!

knockout-street-veu

V amerických mestách sa rozmáhajú fyzické útoky čiernych afroameričanov na náhodných okoloidúcich. Afro útočníci tomu hovoria hra na knokaut.

.

.

Na útoky, ktoré môžu mať rasistický podtext, zomrelo už viacej ľudi! Nebezpečné aktivity tínedžerov zvýšili policajnú brutalitu v uliciach New Yorku a ďalších miest a úrady vyzývajú verejnosť k zvýšenej ostražitosti, napísal tamojší denník USA s sprievodným videom.

Hra na knokaut sa podľa úradov objavila už pred niekoľkými rokmi medzi gangmi černošských mladíkov v St. Louis, kde v jednom prípade zomrel pred dvoma rokmi vietnamský prisťahovalec.

Hráč má za úlohu zraziť náhodne vyhliadnutého človeka jednou ranou k zemi, zatiaľ čo ostatní to sledujú a často aj natáčajú.

dostanes-na-picu-veu

V posledných mesiacoch sa takéto útoky rozšírili zo Stredozápadu na východné pobrežie do Washingtonu, New Jersey a do New Yorku, čo už vyvolalo pozornosť médií. Terčom napádania sú v New Yorku najmä škaredý židia, ostatnými obeťami bývajú aziati a potom belosi.

V New Yorku niekto omráčil osemdesiatročný starenku na ulici blízko jej domu. Vo Washingtone napadli mladíci aj tridsaťdvaročnú ženu. V Jersey City zomrel v septembri štyridsaťšesťročný muž, ktorý po zásahu spadol hlavou medzi tyčky železného plota.

Za jeho zabitie polícia obvinila dvoch chlapcov vo veku 13 a 14 rokov.

V New Yorku polícia obvinila Trinidaďana Amrita Marajha z Brooklynu z dvoch hrdelných zločinov motivovaných rasovou nenávisťou, keď tento dvadsaťosemročný muž v piatok v noci spolu so štyrmi spoločníkmi napadol ženu, povedal seržant newyorskej polície Carlos Nieves.

Podľa neho podozrivý tesne pred útokom hovoril s tromi ďalšími členmi party a vyjadroval antisemitské postoje. Do jednej z oblastí Brooklynu sa rozmiestnilo zvýšené množstvo brutálnych policajtov po zuby vyzbrojených. V neďalekom New Havene polícia vyšetruje šesť prípadov náhodného napadnutia za posledný mesiac. Do centra mesta nasadili úrady väčší počet policajtov v civile.

To, že tomu hovoria hra, je podľa mňa odporné. Nie je to žiadna hra, je to násilie, povedal hovorca polície v New Havene David Hartman. Podľa riaditeľa asociácie pre pomoc obetiam útokov Willa zatiaľ rastúce počty prípadov náhodného napadnutia nie sú epidémiou, ale môžu sa ňou stať.

Silný virálny aspekt útokov, okolo hráčov často nahráva a hneď dáva na web. Zo skúsenosti vieme, že to uvidia ďalší, bude im to pripadať ako niečo jednoduchého a potom sa z toho stane skupinové myslenie.

Experti na kriminalitu mládeže podľa agentúry AP hovoria, že najvhodnejšie pre tieto teenagerov by bolo cvičenie empatie, napríklad prácou v útulku pre bezdomovcov.

Zákonodarca štátu New York Jim Tedisco ale tento týždeň navrhol zákon, ktorý by zaviedol prísnejšie tresty nielen pre náhodných útočníkov, ale aj pre tých, ktorí ich sledujú a zverejňujú videá z útokov na internete.

Títo afro gangstri lovia nevinných okoloidúcich a je im jedno, či je mladý, starý, alebo či je to muž alebo žena.

Život je pre nich ako videohra!

Zdroj: veu, internet

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina