.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Tri ženy bez práce, ako sa im podarilo začať nový život?

  • PDF
21668
Like!

vyhadzov-z-prace

Zamestnanci stoja v zasadacej miestnosti a čakajú na svoj osud.

.

.

Tieto tri ženy pracovali v banke Lehman Brothers, ktorá bola na trhu 158 rokov, ale v roku 2008 sa zavrela, pretože neprežila krízu. Zo dňa na deň vyhodili z práce 5000 ľudí. Americká investičná banka bola považovaná za neporaziteľnú, takže nikto to nečakal.

jennifer-skriebies

Jennifer sa svojím malým bratom Aki, ktorý jej pomáhal s vývojom Skribbies.

Jennifer Duthie, 27 bola v tej dobe 22 ročný absolvent a do banky bola prijatá len rok pred krachom. Teraz je spoluzakľadateľkou Skribbies detskej značky obuvi, nedávno bola nominovaná na podnikateľa roka.

Študovala som ešte na vysokej, keď som dostala miesto v banke Lehman Brothers. Pri procese podávania žiadostí bola veľká konkurencia, ale cez noc sa zo mňa z chudobnej študentky stala vysoko platená profesionálka.

Pracovná ponuka bola ohromujúca: rýchlo rastúci plat 65 000 dolárov a skvelé bonusy. Ale potom v lete roku 2008, začali akcie klesať. Vedenie nám hovorilo, že sa nemáme báť, takže som nemala strach: Lehman bola obrovská banka s dlhou tradíciou, prečo by to neprežila?

Aj tak sa banka zavrela a obchody boli zmrazené. Všetci zamestnanci do jedného boli vyrazený a akcie boli bezcenné. Začala som si hneď hľadať novú prácu, ale prácu hľadali aj ďalšie tisíce ľudí, tak to bolo veľmi ťažké. Bežne som robila 3 pohovory denne. Nakoniec som dostala miesto v britskej banke, ale bolo to pre mňa frustrujúce, pretože som nedostala taký plat a bonusy ako v prvom zamestnaní. Neskôr som začala podnikať. S priateľom sme rozbehli viacej podnikateľských zámerov, jedným z nich bola Bigie: obuv na ktorú si deti mohli kresliť.

Premenovalo sa to na známe Skribbies, podnikanie som riadila a riadim z obývačky a funguje to, som spokojná. skribbies.com

maureen

Maureen so svojím psíkom, osemročný Neapolský mastin.

Maureen Murphy, 34 bola takisto vyhodená z banky. Po niekoľkých dňoch som sa rozhodla vypracovať si podnikateľský plán. Začala som sama od seba a rozmýšľala čo by ma bavilo. Mám veľmi rada zvieratá hlavne psy a rozhodla som sa otvoriť psie jasle.

Po rozsiahlom výskume, som otvorila v Londýne v roku 2009, denný stacionár pre psov, na plný úväzok sa denne tímovo staráme asi o 20 domácich zvierat. Teraz som rozšírila svoje podnikanie a vytvorila salón a predajňu pre psov. Popritom som študovala na Kráľovskej veterinárskej fakulte, aby som si doplnila svoje vzdelanie a získala som diplom. Mala som to urobiť už dávno, ale keď ste mladý, tak ešte neviete čo urobiť. Teraz tvrdo pracujem a moje príjmy sú omnoho nižšie ako v banke, ale ma to baví a prvýkrát som v živote niečo vytvorila. londondoggies.com

caroline

Caroline White s jej oblečením.

Caroline White, 42 zakladateľka fitness značky SukiShufu, žije v Kensington.

Po strate práce v banke som sa veľmi bála, mala som na krku hypotéku. V tej dobe bolo veľmi ťažké nájsť prácu. Tak som sa rozhodla vytvoriť tašky a príslušenstvo na jogu, volá sa to SukiShufu. Začala som svoju značku propagovať a získala veľkú publicitu.

SukiShufu pomaly rastie, ale ja som teraz dosiahla ďalšej úrovne - práve som uviedla na trh svoju prvú sériu aktívneho oblečenia, ktorá mala veľký ohlas. sukishufu.com

.

.

ODPORÚČAME:

Vynálezy, bez ktorých sa ženy dnes nezaobídu

Chcete mínať? Budete musieť chytiť svoju peňaženku!

Tri svadby a jedny svadobné šaty: Nevesta sa vydávala v 63 ročných šatách jej mamky a babičky

Zaujímavé fotografie: Ako sa zmení tvár počas života?

15 vecí, ktoré by mala každá žena nosiť v kabelke

tags: tri zeny bez prace ako sa im podarilo zacat novy zivot

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina