.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Aké sú výhody krbov a kachlí v domácnosti

  • PDF
24357
Like!

krby

Posedenie pri krbe, môže byť jedna z vašich obľúbených aktivít počas studených mesiacov, ale to hrejivé pohodlie za to stojí.

.

.

Krby nie sú len efektívny zdroj tepla, ale aj šetria. Pridanie krbovej vložky môže znížiť účty za energie až o 40 percent v dlhodobom horizonte.

Ak uvažujete, že si zoženiete funkčný krb domov, tu sú niektoré z výhod, ktoré vás môžu potešiť.

Krby sú útulné

Osvetlený krb dodáva domácnosti útulný vzhľad a príjemný hrejivý pocit. V krbe to veselo praská a vy si môžte užiť romantickú večeru s priateľom. Vaša rodina i hostia sa budú tešiť na posedenie okolo krbu.

Krby sú efektívne

Krbové vykurovanie je efektívny spôsob pre Vašu domácnosť. Novšie modely je možné prepojiť potrubím, aby bolo možné distribuovať teplo rovnomerne po celom dome.

Krby podporujú nezávislosť

Váš krb nie je závislí na žiadnom dodávateľovi, ako napríklad pri plynovom kúrení. To znamená, že sa rozhodnete, kedy a koľko budete platiť za drevo. Tiež sa môžete rozhodnúť, kedy použijete palivo a ako bude použité.

krby1

Do krbu môžte použiť akékoľvek drevo

Ak žijete v husto zalesnenej oblasti, krb na drevo je skvelý spôsob, ako sa zbaviť spadnutých vetiev, alebo dreva na vašom majetku.

Krb funguje aj na varenie

Krbom môžte ušetriť za energie, tým, že netreba spustiť sporák značnú časť roka. Ak chcete, aby hrniec kávy alebo panvica plná polievky ostala teplá môžte si ju ohriať na zadnej časti kachlí po väčšinu dňa a nebude Vás to stáť žiadne ďalšie palivo.

Krby a kachle počas zlého počasia

Ak máte krb, alebo kachle na drevo, budete v teple a môžte si uvariť teplé jedlo, zatiaľ čo vaši susedia môžu sedieť v zime a o hlade počas výpadku.

.

.

ODPORÚČAME:

Najchlpatejší králik sveta z Japonska

Ako znížiť náklady na kúrenie? Ako ušetriť na kúrení?

Chýba vám teplo? Dožeňte leto pri mori!

Nový trend v príprave jedla: Uvarte si ho v umývačke riadu!

Prekonali svetový rekord, hromadne vzlietlo viac ako 400 teplovzdušných balónov

tags: ake su vyhody krbov a kachli v domacnosti

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina