.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Počítačové hry z nás robia lepších ľudí. Platí to aj pre drsné strieľačky

  • PDF
21290
Like!

strielanie-hra

Počítačové hry predstavujú pre mnoho ľudí zlo. Najnovšie výskumy však ukazujú aj ich prínos.

.

.

Tieto hry sa väčšinou skloňujú v súvislosti s možnými negatívnymi dopadmi, ale vedci a programátori im pripisujú aj pozitívny vplyv na zdravie, vzdelávanie a ďalšie sociálne zručnosti.

Väčšina Američanov v nedávnom prieskume verejnej mienky uviedla, že vníma spojenie medzi násilnými počítačovými hrami a násilníckym správaním. Mnoho vedcov ale uvádza, že existuje len málo dôkazov, že by hranie hier mohlo v hráčoch prebúdzať násilnícke sklony. Naopak poukazujú na rad pozitívnych vplyvov.

"Hry môžu mať pozitívne účinky predovšetkým na psychologické funkcie," povedal Jason Allaire. V laboratóriu zameranom na prínos hrania sa vedci zameriavajú na poznávanie a učenie. " Snažia sa pochopiť presné mechanizmy, ako je napríklad vplyv na rýchlosť reakcií a pamäť, " dodal.

Allaire viedol nedávnu štúdiu, ktorá zistila, že seniori hrajúci počítačové hry sa emočne cítili lepšie než ich nehrajúci rovesníci. Aj keď štúdie zatiaľ neponúkajú jasné spojenie medzi príčinou a dôsledkom, Allaire verí, že ďalší výskum túto spojitosť nakoniec odhalí.

Počítačové hry majú zlú povesť, pretože sa často hrajú nadmerne. Pravdaže viniť hry zo spoločenských neduhov je zjednodušujúce, " dodal.

Pripustil však, že po vlne prípadov hromadnej streľby, ktorých sa dopustili ľudia hrajúci násilné počítačové hry, sú vedci nútení svoje postoje prehodnotiť. " Pokiaľ ako vedec poviem, že si myslím, že hry majú pozitívny vplyv, potom by bolo pokrytecké tvrdiť, že nemôžu mať tiež negatívny vplyv, " povedal.

Ako veľké herné firmy, tak aj nezávislí vývojári už vytvorili mnoho hier, ktorých cieľom je povzbudiť pozitívne zručnosti a návyky.

strielanie-spec-ops-1

Napríklad na trh prišla s mobilná hra povzbudzujúca deti, aby jedli viac ovocia a zeleniny. Jej cieľom je bojovať proti detskej obezite.

V hre deti musia nájsť jablká a ďalšie ovocie pre svoje zvieracie postavičky a zároveň zaobstarať fotografie ozajstného jedla, aby mohli postúpiť do ďalšej úrovne. Deti si tú hru naozaj užívajú.

Nemôžete naučiť deti jesť zdravšie len tým, že im o tom budete kázať.

Dokonca aj toľko kritizované "strieľačky" môžu mať svetlú stránku: štúdia Torontskej univerzity preukázala, že hranie strieľačiek či počítačových hier, v ktorých sa riadi auto, a to dokonca aj po krátku dobu, zlepšuje schopnosť nájsť ukrytý cieľ.

Táto vizuálna zručnosť môže byť človeku užitočná. Je nevyhnutná pre kontroly batožiny, prezeranie röntgenových snímok alebo ultrazvuku, interpretáciu satelitných snímok, odhaľovanie kamufláže alebo len zaznamenanie tváre známeho človeka v dave.

strielanie-spec-ops

Vedci z detskej nemocnice v Bostone zistili, že počítačová hra môže pomôcť deťom s návalmi hnevu zvládať vlastné emócie. Hra, ktorú k tomu využili, vyžaduje strieľať po nepriateľských vesmírnych lodiach, ale nezasiahnuť spriatelené. Keď srdcový tep stúpne nad určitú úroveň, hráči strácajú schopnosť strieľať, čo ich učí, ako zostať pokojný.

Ďalšia hra nazvaná Darfúr umiera, ktorú vytvorili študenti juhokarolínskej univerzity, má zvýšiť povedomie o humanitárnej kríze v tejto africkej oblasti.

A štúdia z roku 2004 preukázala, že chirurgovia hrajúci počítačové hry robili menej chýb, z čoho sa dá odvodiť, že im pomohli posilniť sústredenie a koordináciu.

.

.

ODPORÚČAME:

Zahrajte si zaujímavé Hry Online

Koniec vojenskej tradície: Americké úrady vydali zákaz tetovania pre vojakov

Šesť vecí určených pre deti, ktoré dospelí tajne milujú

Televízia zle ovplyvňuje dieťa a jeho prospech v škole, máte doma televízne dieťa?

V austrálii jazdí prvý solárny autobus Tindo, ktorý nepotrebuje tankovať naftu

tags: pocitaove hry z nas robia lepsich ludi plati to aj pre drsne strielacky

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina