.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Feng šuej cesta k harmónii: Ako dosiahnuť, aby ste sa doma cítili príjemne ?

  • PDF
21208
Like!

feng-suej-jedalen

Predpokladáme, že ste už o feng šuej počuli. Jedná sa o tradičné čínske učenie, ktoré sa snaží nastoliť harmóniu a umožniť ničím nerušený tok energie čchi.

.

.

Pracuje s polaritou jingu a jangu a s piatimi elementami, ktorými sú voda, drevo, zem, oheň a kov. Pracuje aj s farbami, tvarmi, materiálmi, vôňami a zvukmi. Skúste pustiť čínsku filozofiu aj k vám domov, možno sa vám zrazu bude lepšie žiť.

Poriadok je základ

Upratujte si pravidelne priestor okolo seba. Majte vo veciach poriadok a systém. Naozaj to uľaví vašej mysli. Číňania tvrdia, že čistý domov je tiež šťastný domov. Odstráňte z dohľadu všetko, čo je rozbité, alebo čo sa vám nepáči. Tiež veci, ktoré ste nepoužili dlhšie ako rok. Uvidíte, ako sa budete cítiť ľahšie na duši.

feng-suej-obyvacka

Svetlo

Podporte svetlo v miestnosti. Kúpte si svetlejšie závesy, obstarajte si lampičky navyše, nezostávajte v tme dlho. Váš organizmus to ocení. Pozitívnu energiu vedia do bytu priniesť aj sviečky. Tých majte doma celú zásobu a páľte ich pokojne denne.

Pozor na ostré rohy nábytku

Viete, že v ostrom rohu vášho jedálenského stola sa zhlukuje negatívna energia a pokiaľ roh necháte mieriť na vaše telo, pravdepodobne sa budete čoskoro cítiť unavení, nervózni alebo smutní? Voľte radšej guľatý nábytok. Rovnako tak upratujte kuchynské nože, aby neboli vidieť. Ukrývajú v sebe zlú energiu.

feng-suej-kuchyna

Mrknite na odpadové trubice

Je dôležité, aby dobre odtekal odpad, aby neboli upchaté trubice a všade tiekla voda tak, ako má. Iba tak sa vaše hniezdo môže doslova čistiť od škodlivých vplyvov.

Farby v miestnosti

Uistite sa, že vo vašom interiéri nevládnu viac ako tri farby naraz.

Pracovný stôl vždy smerom k dverám

Aby ste sa naozaj mohli sústrediť na prácu a boli v pohode, svoju pracovnú dosku si nastavte tak, aby ste aspoň periférne videli na dvere. Budete pokojnejší.

feng-suej-spalna

Pre pokojný spánok

Zle spíte a neviete prečo? Nemáte náhodou nastavené zrkadlo priamo na posteľ? To je podľa feng šuej zle. Zo spálne by ste tiež mali odniesť všetku elektroniku. Televíziu, počítače, mobily, všetko. A tiež kvety, ktoré vám kradnú kyslík.

Čas musí plynúť

Nefunkčné hodiny a budíky vás môžu spomaliť či dokonca zastaviť. Dajte ich opraviť alebo ich rovno vyhoďte.

Súdržnosť rodiny

Máte pocit, že sa rodina často háda? Málo sa vídate? Zarámujte niektoré fotky vašich predkov a vystavte si ich na dobre viditeľné miesto. Pomáha to.

Obývacia izba

Žiadna zo sedačiek by nemala byť chrbtom k dverám. Mohli by ste sa cítiť neistí.

Kuchyňa

Najdôležitejšou súčasťou vašej kuchyne je sporák, ktorý by ste neustále mali udržiavať čistý. Pokúste sa ho umiestniť tak, aby ste od neho videli na dvere, teda na všetkých prichádzajúcich stravníkov.

Kúpte si rybičky

Rybičky v akváriu sú podľa feng-šuej symbolom úspechu a bohatstva. Kúpte si ich nepárny počet.

Čím menej nábytku, tým lepšie. Udržujte vzdušnosť priestoru, nechajte ním prúdiť energiu.

.

.

ODPORÚČAME:

Originálna búdka pre vtáčiky to musíte vidieť

Ako odstrániť nečistoty v domácnosti?

Prvá reštaurácia na skale s nádherným výhľadom na Indický oceán

Budú sci-fi hodinky s futuristickým dizajnom realitou?

Domov voňajúci po levandulách: Zariaďte si bývanie v provensálskom štýle!

tags: feng suej cesta k harmonii ako dosiahnut aby ste sa doma citili prijemne

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina