.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Dievča začalo v 14 vyrábať šperky, teraz je miliardárka!

  • PDF
19821
Like!

origami-owl1

Nestáva sa každý deň, aby sa zrodila spoločnosť, ktorá svojmu majiteľovi dokáže zarobiť dvestopäťdesiat miliónov dolárov za rok.

.

.

Je to neuveriteľné aj preto, lebo ju založilo len 14 ročné šikovné dievča. Američanka Bella Weems 17 je, ale živým dôkazom, že miliardárom sa môže stať skutočne každý.

"Vždy som verila, že dokážem všetko, čo budem chcieť, " píše Bella na svojich stránkach.

Jej ambície sa vyplatili . Vdaka sebadôvere, vlastnému úsiliu dosiahlo toto dievčatko z Arizony svoj pôvodný cieľ: v roku 2012 si zaobstarala nádherný biely džíp.

Miliardárkou kvôli autu

Dôvody , ktoré vtedy štrnásťročnú Bellu viedli k založeniu spoločnosti s názvom Origami Owl, boli zištné. Vtedy totiž požiadala svojich rodičov o auto, ktoré si želala dostať k šestnástym narodeninám.

Tí však nechceli zbytočne rozmaznávať svoju dcéru. Odporučili jej to preto, aby sa zamyslela nad spôsobmi, ako by si mohla na vlastné auto sama zarobiť. Po zvážení všetkých možností sa dospievajúce dievča rozhodlo pre výrobu a predaj bižutérie.

origami-owl

Dobre investované peniaze

Na nákup prvého materiálu na výrobu šperkov použila ušetrených tristopädesiat dolárov, ktoré si zarobila strážením detí. Potom začala ponúkať bižutériou priateľom.

Každý zarobený dolár potom investovala do nových komponentov na ďalšiu výrobu šperkov. Svoje výrobky predávala doslova pri každej príležitosti, ponúkala ich na susedských posedeniach, v miestnych butikoch aj na klenotníckej show.

Po troch rokoch sa z detského projektu stala prosperujúca spoločnosť, ktorá združuje viac ako dvadsaťpäť tisíc nezávislých " návrhárov " a jej čistý zárobok sa tento rok odhaduje na neuveriteľných dvestopäťdesiat miliónov dolárov.

Namiesto zábavy práca

"Trávila som hodiny a hodiny ponúkaním svojich šperkov, namiesto toho aby som si užívala niekde Vonku s priateľmi a nakoniec sa moje výrobky začali predávať samy," prezradila magazínu Forbes úspešná Bella.

Aj keď to bola Bella, ktorá vymyslela spoločnosť založila, bez pomoci členov rodiny by sa nezaobišla, zatiaľ totiž chodí na stredných školu.

Jej matka Chrissy, ktorá je spoluzakladateľkou Origami Owl jej pomohla zostaviť tým návrhárov a strýkovia podnikavej dievčine pomáhajú s internetovým obchodom a marketingom.

ODPORÚČAME:

Používate lak na nechty? Viete ako ho okrem manikúry použiť?

Železo v egyptských šperkoch nepochádza zo Zeme

Opál a zlato vzácnejšie ako diamant

Behanie je šport milionárov, päť dôvodov, prečo by ste mali s joggingom začať aj vy!

Ako sa stať milionárom? Štyri kroky k dosiahnutiu bohatstva

tags: dievca zacalo v 14 vyrabat sperky teraz je miliardarka bizuteria

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina