.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Lamborghini Veneno Roadster vytiahne až 355 km za h

  • PDF
19285
Like!

Lamborghini-Veneno-Roadster

Lamborghini oficiálne predstavilo monštruózne otvorenú verziu hypersport Veneno.

.

.

Ľahký karbónový športiak sľubuje nevšedné dynamické zážitky. Pred pár dňami uniklo pár oficiálnych fotiek Lamborghini Veneno Roadster a spolu s nimi aj základné informácie o tomto novom projekte zo Sant'Agata. Taliani zareagovali vcelku rýchlo a tak tu teraz máme oficiálne odhalenie karbónového monštra, ktoré je ďalším darčekom zákazníkom k päťdesiatemu výročiu založenia automobilky.

Lamborghini prezentuje Veneno Roadster, ako pretekárske vozidlo, ktorý je však "street legal" a možno s ním teda jazdiť aj po normálnych cestách. To je pochopiteľne nutnosť, pretože v inom prípade by si ho majitelia asi moc neužili. Hoci u Ferrari už také extrémy skúšali tiež. VIP zákazníkov bude uspokojených iba deväť a každý z nich zaplatí 3,3 milióna eur bez dane.

Jediná možnosť, ako si budú môcť Veneno Roadster užívať, je bez strechy. Neexistuje totiž spôsob, ako priestor pre posádku zakryť pred nepriazňou počasia. Chýba strešný panel a Taliani sa neobťažovali ani so žiadnou roletkou alebo ako u Bugatti Veyron Grand Sport. Svojich maximálnych dynamických parametrov teda dosahuje "topless" a aj cez veľký dôraz na aerodynamiku to bude skutočný hardcore.

Lamborghini-Veneno-Roadster1

Auto je vybavené motorom V12 6,5 l, odvodeným od Aventador, ktorý disponuje výkonom 750 koní (552 kW). Sila motora ide permanentne na všetky štyri kolesá prostredníctvom robotizovanej sedemstupňovej prevodovky ISR s možnosťou voľby piatich režimov. Veneno Roadster zrýchli z nuly na 100 km / h za 2,9 sa môže ísť maximálnou rýchlosťou 355 km / h.

Na týchto parametroch má však výkon motora len čiastočný podiel. Neboli by totiž možné bez naozaj masívneho použitia karbónu. Väčšinu interiéru tvorí karbónom vystužený polymér, škrupinové sedadlá nevynímajúc. Panely karosérie boli zhotovené z plastu, vystuženého uhlíkovými vláknami. Veneno Roadster preto váži len 1490 kg (suchá hmotnosť), čo znamená, že na jednu konskú silu pripadá iba 1,99 kg hmotnosti vozidla.

A zásadnú úlohu zohráva aj aerodynamika. Lamborghini Veneno Roadster generuje extrémne prítlak, ale svoju špecifickú funkciu plní napríklad aj karbónový lem kolies, ktorý funguje ako turbína a ženie ku karbónovo -keramickým brzdám ďalší vzduch. Všetkých deväť áut vznikne v priebehu roka 2014 a cez pretekársky charakter v ponuke nechýbajú airbagy alebo ESP. Auto je prezentované v laku Rosso Veneno, zákazníci však budú mať možnosť zvoliť úplne ľubovoľnú farbu.

ODPORÚČAME:

Porsche a BMW predstavili nové rýchle hybridné športové autá s nižšou spotrebou

Bugatti Veyron 16.4 s výkonom 1001 koní !!!

Zenvo superšportové kupé ST1 Ferrari z Dánska

RIVAL BIKE predaj bicyklov Nové mesto nad Váhom

Obria zmrzlina z Monster trucku zadarmo!

tags: lamborghini veneno roadster vytiahne az 355 km za h

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina