.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Vyrobte deťom papierového šarkana, nie je to ťažké

  • PDF
20812
Like!

ako-si-vyrobit-sarkana

Už viete, čo budete robiť cez víkend? Deťom by určite urobil radosť papierový šarkan. Ako vyrobiť šarkana?

.

.

Čo budete potrebovať:

2 drevené doštičky štorcového prierezu s dĺžkou 70 cm a 47 cm, alebo iný rozmer, dĺžka v pomere 2:3 s priemerom cca 4 mm. Tenší papier s rozmerom cca 55 x 80 cm, sekundové lepidlo, špagát, nožnice, štipce na prádlo, alebo niečo na uchytenie

Postup:

1. Na kratšej tyči naznačíme stred, na dlhšej dve tretiny dĺžky a položíme ich cez seba, aby nám vznikol tvar kríža. Na spoj dáme trochu lepidla a previažeme ho špagátom. Pol centimetra od koncov na každej tyči spravíme nožom zárezy. Do zárezov previažeme špagát, ťaháme ho z jednej tyče na druhú do tvaru kosoštvorca. Na mieste zárezu ho vždy 2 krát obtočíme, spravíme uzlík a pokračujeme k ďalšiemu zárezu. Hotové uzlíky môžeme zalepiť lepidlom.

ako-si-vyrobit-sarkana1

2. Hotový kríž položíme na papier a  podľa obvodu špagátu naň prekreslíme jeho tvar. Po celom obvode pridáme 2 cm a nákres vystrihneme. Presahujúci papier ohneme smerom dovnútra, nanesieme naň lepidlo a papier prelepíme cez obvodový špagát kríža, aby lepidlo dobre držalo, môžeme papier zaistiť štipcami. Na papier necháme deti nakresliť čo sa im páči.

3. Šarkana položíme lícovou stranou nahor a vrchný koniec so spodným prepojíme špagátom o niečo dlhším ako je výška šarkana. Tak isto prepojíme špagátom aj bočné ramená a keď budeme v strede kratšieho špagátu, spojíme ho uzlíkom s dlhším špagátom, aby nám vznikol kríž. Na stred špagátov uviažeme klbko, s ktorým budem šarkana púšťať. Na záver vyrobíme chvost asi 120 cm dlhý a vyzdobíme ho mašličkami z  papiera.

ODPORÚČAME:

Ako využiť starú detskú postielku

Zábavné a pekné nápady do bytu

Ako si vyrobiť vlastné korenie, ako čarovať s korením?

Luxusné kúsky z vyhodených krámov

Vyrobte si svoju vlastnú domácu kozmetiku, pleťový krém, pleťovú vodu, alebo peeling

tags: ako si vyrobit sarkana, ako vyrobit papieroveho draka vyrobte detom papieroveho sarkana nie je to tazke

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina