.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Dovolenka na Parge, last minute Parga Grécko

  • PDF
16806
Like!

letovisko-parga

Parga je letovisko a dovolenka pre tých, ktorý si chcú oddýchnuť v kľudnom romantickom prostredí, prípadne je vhodné na dovolenku s deťmi.

.

.

More je čisté, sú tu nádherné prírodné úkazy, romantický hrad na kopci, borovicové a olivovníkové háje, samozrejme aj palmy, možnosť výletov, dobrý gyros a hlavne veľká zmrzlina. V letovisku je pár diskoték, takže sa dá aj zabaviť.

Aké je letovisko Parga ?

Malebné rybárske letovisko a prístav Parga s 2500 obyvateľmi leží na severozápadnom pobreží v Grécku, obmývané vodami Iónskeho mora. V jeho blízkosti sa nachádza známy, turisticky veľmi obľúbený ostrov Korfu a dva menšie ostrovčeky Paxos a Antipaxos. Parga patrí svojou architektúrou k typickým gréckym prímorským letoviskám, ktoré poznáme predovšetkým z ostrovných destinácií. Nízke farebné domčeky v prístave sú vystavané do kaskády na svahu, ktorý sa vypína nad morskou zátokou, v okolí je mnoho zeleňe a krásnych skalnatých scenérií, so stredovekým hradom.

Pláže v oblasti Parga

Priamo v letovisku nájdu dovolenkári hneď tri atraktívne pláže - Krioneri, Piso Krioneri a piesčitá pláž Valtos. Prvá menovaná, ktorá sa nachádza len kúsok od centra a ktorej povrch je pokrytý pieskom a okruhliakmi, je hlavnou plážou.

Nájdete tu všetky služby , ktoré na pobyt na pláži patrí, vrátane dostatočných možnosťou občerstvenia. Piso Krioneri leží len kúsok od Krioneri, je však menšia a zväčša sa na nej slní menej návštevníkov, ponúka krásny výhľad na skalné útesy, je to kľudnejšia časť.

Neďaleko od centra z druhej strany od hradu, sa dá buď pešo alebo loďou dostať na piesočnatú pláž Valtos, ktorá je umiestnená severozápadne od mesta Parga. Valtos je niekoľko kilometrov dlhá pláž, pokrytá pieskom a okruhliakmi. Okolie je krásne zelené a voda tyrkysovo modrá. K dispozícii sú vodné športy rôznej náročnosti - od odpočinkových po adrenalínové.

Nemenej zaujímavou je pláž Lichnos len niekoľko kilometrov od Pargy. Je to jedna z najkrajších pláží v celej oblasti a má rozvinutú širokú škálu pridružených služieb - od športov cez bary a taverny až po možnosť rybárčenia .

Ako vyzerá Parga, uvidíte na videu:

Čo sa dá robiť v Parge?

Pestré okolie Pargy nabáda k výletom za poznaním i oddychom. Najbližšie je možné zavítať na malý ostrovček v zálive nazývaný Panagia (Panny Márie).

Zdatnejší plavci tam môžu dokonca sami doplávať, menej skúsení dôjsť na šlapadle alebo loďke. Odmenou bude prehliadka kostolíka a starého francúzskeho opevnenia.

Ak túžite po celodennom výlete, zájdite sa pozrieť na mystickú veštiareň Nekromanteion zasvätenú Hádovi, vládcovia podsvetia, a jeho krásnej žene Persefone. Ľudia verili, že práve tu bola brána do sveta mŕtvych a tak sem prichádzali rozprávať sa so svojimi zosnulými. Sú tu ešte stále k videniu obvodové múry, niektoré okná, schody a tajuplné chodby.

panagia-parga

Ak vás láka plavba po mori, skúste ostrovčeky Paxos a Antipaxos neďaleko ostrova Korfu s peknými plážami a cítiť ospalo dedinkami, kde sa takmer zastavil čas.

A tiež samotný ostrov Korfu skrýva mnohé zaujímavosti: Myší ostrov opradený legendami o Homérovi, zámok Achillion cisárovnej Sissy s príjemnou záhradou a krásnym výhľadom, ale aj krásne pláže , kláštory , kostoly , pevnosti a múzea . Ďalej do gréckeho vnútrozemia sa potom nachádza veľa prírodných unikátov v podobe pohorí, lesov, mokradí, archeologických nálezísk a cirkevných pamiatok.

.

.

Parga - história

Najstaršie nálezy v mieste poskytujú dôkazy o tom, že túto oblasť poznali ľudia už v dobe kamennej. Hmatateľné a lepšie viditeľné pamiatky sa však dochovali až z období oveľa neskorších. Dnes úplne samostatná a slobodná Parga, patriaca Grécku, sa v minulosti striedavo ocitala pod nadvládami rôznych národov, či už to boli Benátčania, Rusi, Turci alebo Briti, z ktorých každý tu po sebe zanechal nejakú menšiu či väčšiu stopu.

Jednou z nich je benátsky hrad pôvodne z 11. storočia, ktorého pozostatky môžeme obdivovať na zalesnenom kopci nad letoviskom. Vďaka svojej polohe je ideálnym miestom na popoludňajšie prechádzky, kde sa dá schladiť a aj vychutnať krásny výhľad do širokého okolia na farebné striešky domčekov a morskú hladinu.

letovisko-parga1

ODPORÚČAME:

Veselé bývanie, osem najfarebnejších miest na svete

Grécke ostrovy: Tipy na najkrajšie pláže a najlepšie taverny

Morské koraly, koralové útesy, krása pod hladinou

Ibiza ostrov mladých dovolenka snov ?

Malta piesočnaté pláže, tyrkysové more

tags: dovolenka na parge last minute parga grecko

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina