.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Chýba vám teplo? Dožeňte leto pri mori!

  • PDF
10814
Like!

kreta-skaly

Dovolenka na jeseň má svoje výhody. Nával turistov už opadol, takže sa na plážach nebudete tlačiť s tisíckou ďalších ľudí.

.

.

Navyše teploty Okolo 25 ° C stupňov sú ideálne na výlety, alebo športové aktivity. Ponúkame Vám niekoľko tipov, kam za teplom k moru.

Kapverdské Ostrovy

Fascinujúce súostrovie, známe tiež ako ostrovy Zeleného mysu, leží v Atlantiku, asi 500 km západne od Senegalu. Ostrovy celoročne lákajú teplým morom a 350-timi slnečnými dňami. Do konca septembra tu môžete pozorovať karety obrovské, najväčšie korytnačky na svete, ako kladú vajcia.

boa-vista-vrak

Boa Vista

Ostrov Vás očarí plážami s bielym, jemným pieskom a priezračne čistou vodou. 18 kilometrová pláž Santa Monica je jedna z najkrajších na svete. Priťahuje tiež zaujímavým pohľadom na vrak španielskej lodi.

Tip na výlet: Za návštevu stojí dedinka Rabil s typickou hrnčiarsku výrobou, piesočné duny na púšti Viana, alebo Mestečko Sal Rei s koloniálnymi domami a židovským cintorínom.

marrakes-maroko

Maroko

Krajina s bohatou históriou, vyspelou kultúrou početnými prírodnými krásami nadchne každého cestovateľa. Môžete tu relaxovať na vyhriatych plážach , túlať sa po trhoviskách s presláveným orientálnym tovarom , jazdiť na výlety po kráľovských mestách , alebo sa vydať na túru do tisícmetrových výšok pohoria Atlas.

Agadir

Dôležitý prístav, centrum rybárstva, je zároveň najznámejším marockým letoviskom , prezývaným aj Perla marockého pobrežia. Leží na pobreží Atlantiku asi 500 kilometrov južne od Casablanky . Moderné letovisko so širokou 10 kilometrov dlhou plážou a promenádou je ideálnym východiskovým bodom pre výlety.

Tip na výlet: Marrakéš s presláveným námestím Jemaa el Fna, ktoré turistov láka nezabudnuteľnou atmosférou arabského mesta. Rušné trhovisko , zaklínači hadov , akrobati, klauni , hudobníci ... Nenechajte si ujsť tiež vyhlásenú botanickú záhradu Le Jardin Majorelle , kde hľadal inšpiráciu pre svoje modely a vôňe známy francúzsky návrhár Yves Saint Laurent .

kreta-1

Grécko

Južné grécke ostrovy sú ideálnou destináciou pre dovolenku v druhej polovici septembra začiatkom októbra. Okrem veľmi príjemných teplôt a vyhriateho mora ponúka dovolenka v tomto období Väčší kľud, voľnejšie pláže a tiež možnosť príjemných výletov po krásach ostrovov. Medzi najobľúbenejšie patrí Kréta a Rhodos.

kreta2

Kréta

Najväčší grécky ostrov je charakteristický nielen rušným nočným životom množstvom inej zábavy , ale zároveň je to aj romantické pokojné miesto s nádherným morom a všade panujúcou pohodou.

Tip na výlet : Knossos - Najväčší mínojský palác, ktorý sa rozkladá na ploche dvoch hektárov. Bol postavený okolo roku 1900 pred n. l., v dávnych dobách to bolo sídlo minojského kráľa a aj bájneho Minotaura.

rhodos-1

Rhodos

Kvalitné hotely, upravené pláže, veľa zelene, staroveké kúpele a vynikajúce miestne špeciality ponúka ostrov Slnka. Magnetom pre turistov je staré mesto s Palácom veľmajstrov a pozostatkami mohutných hradieb.

rhodos2

Tip na výlet:Malebné mestečko Lindos s úzkymi uličkami lemovanými typickými domami s bielou fasádou a slávnou Akropolou , na ktorú vás vyvezú oslíky.

.

.

ODPORÚČAME:

Grécke ostrovy: Tipy na najkrajšie pláže a najlepšie taverny

Ostrov Koh Phangan thajská oáza pokoja

Ako vlastne žijú striptérky? Pozrite sa do domovov týchto dievčat od tyče!

Modrý Maurícius, cenné známky ako diamanty, staré známky sú majetok!

Krásna dekorácia za pár minút? Vyskúšajte maľovanie na sklo!

tags: chyba vam teplo dozente leto pri mori

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina