.

.

AKTUALIZOVAŤ NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Bude veľká potopa! Do roku 2100 stúpne hladina oceánov až o 82 cm!

  • PDF
10226
Like!

zaplaveny-new-york

S vyhliadkami na budúcnosť, vystúpili vedci na medzinárodnej konferencii IPCC.

.

.

Svetu odkázali, že do roku 2100 stúpne hladina oceánov až o 82 cm a oteplí sa o 4,8 stupňov. Klimatológovia potom dodali, že na 95 percent môžeme za otepľovanie na Zemi predovšetkým my, ľudská rasa.

Hladina svetového oceánu do roku 2100 vzrastie o 26 až 82 centimetrov, Zem sa oteplí o 0,3 až 4,8 stupňa. Tieto rozsiahlejšie údaje uviedli aj preto, že na rôznych miestach, dôjde k rôznym zmenám. A tiež preto, lebo sú predpovede neisté, závisí aj na náraste koncentrácie skleníkových plynov. Klimatológovia však takisto dospeli k historicky najvyššej pravdepodobnosti, že za otepľovanie nesie hlavnú zodpovednosť človek.

Zásadné je podľa správy vedcov predovšetkým používanie fosílnych palív, v dôsledku ktorého sa do atmosféry dostáva veľké množstvo oxidu uhličitého a ďalších plynov spôsobujúcich otepľovanie planéty. Tieto závery, ale nie sú nejakým veľkým prekvapením. Nárast hladín oceánov je podľa našich vedcov vážny problém, ktorý však Slovákov príliš nezaujíma.

Varovanie pre svet: Hurikány, búrky aj dlhé suchá

Zvyšovanie oceánu je však spojené s väčšou intenzitou mimoriadnych javov, hurikánov, búrok a suchých období. Dnešná správa klimatológov je tak pre  ľudstvo doteraz najvýraznejším varovaním, keď označuje ľudskú činnosť s "vysokou pravdepodobnosťou" za hlavnú príčinu klimatických zmien. Vedci pritom chystajú ďalšie dve časti správy, ktoré sa budú sústrediť na konkrétne dôsledky klimatických zmien a na možnosti zmiernenia globálneho otepľovania. Predstavené majú byť na jar 2014 v Japonsku a v Berlíne.

ODPORÚČAME:

Prekonali svetový rekord, hromadne vzlietlo viac ako 400 teplovzdušných balónov

Viete že výfukové splodiny automobilov nás potichu všetkých zabíjajú?

Na čo si dať pozor a čítať na etiketách potravín

Sedem podivných svadobných zvykov, ktoré dodnes prežívajú vo všetkých kútoch sveta

Praha mesto Drog a Vietnamských Šmejdov

tags: bude velka potopa do roku 2100 stupne hladina oceanov az o 82 cm

.

.

Najčítanejšie Zaujímavosti

Zaujímavé stránky:

zahradnecentrum

ovocieazelenina